Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ege-Koop ortağına 'bayram armağanı'

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, konutlarını bundan 5 yıl önce teslim alan Karşıyaka Körfez Evleri ortaklarına 1500-2000 lira iade etti

Giriş Tarihi: 16.10.2013
Türkiye'nin toplu konut markası Ege- Koop, kendisine duyulan güvenin boşa olmadığını birkez daha gösterdi. Bugüne kadar hemen her proje sonrasında ortaklarına para iadesi yapan Ege-Koop bu defa da tam beş yıl önce tamamlanan Karşıyaka Körfez Evleri Projesi'ndeki kooperatif ortaklarına paralarını iade etti. Ortaklar, para iadesini 'bayram hediyesi' olarak nitelerken ismi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak da geçen Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan da, "Ege Koop Karşıyaka Körfez Evleri Projesi'nde 5 kooperatifte yer alan toplam 532 ortağa ödeme yapılmıştır. Bu para bize emanetti, emaneti layıkıyla değerlendirdik, maliyet artışlarını yansıtmamak için kılı kırk yardık. Bu sayede elde ettiğimiz miktarı ortaklarımıza iade ediyoruz. Bu da şahsen benim için çok önemli bir anlayıştır. Çünkü genelde kooperatiflerde inşaatlar sekiz, on yıl da zar zor tamamlanırken mutlaka üzerine onemli miktarlarda da para talep edilir. Hatta ilgili kooperatif ortakları çeşitli sorunlar ve davalarla uğraşmak zorunda bırakılır " dedi.

"BİZE GÜVENİP, İNANDILAR"
Ege-Koop'un Karşıyaka'nın Onur Mahallesi'nde inşa ettiği, İzmir manzaralı Körfez Evleri Projesi ortaklarına para iadesi Genel Merkez'de yapıldı. Toplam 80 milyon liraya mal olan projede bugüne kadar ortağa para iadesi yapan Ege-Koop, aradan beş yıl geçmiş olmasına rağmen kooperatif ortaklarına da ödeme yaptı. Her proje sonrasında ortaklara 2 bin ile 17 bin lira arasında ödemeler yaptıklarını kaydeden Aslan şöyle konuştu: "Ortaklarımız bize inandı, güvendi, yuva sahibi olabilmek için paralarını emanet etti. Biz de adeta kılı kırk yararak maliyet artışlarını yansıtmamaya, en uygun seviyede konutları tamamlamaya uğraştık. Lüks konutları piyasa fiyatlarının altında tamamladık. Altyapısını bitirdik, doğalgaz getirdik. Bunları yapmakla kalmadık. Şimdi de az ya da çok demeden artırdığımız bu paraları ortaklarımıza iade ettik. Bin 500 lira ile 2 bin lira arasında para iade ettik. Belki de kendileri bile unutmuştu bunu. Aradan beş yıl geçti. İnşaat sektöründe kimse aradan beş yıl geçtikten sonra gelin size para vereyim demez. Türkiye'de bu duyarlılığı, bu hassasiyeti özellikle de kooper atifçilik alanında görmek neredeyse imkansızdır. Ege-Koop işte bu yüzden farklı, bu yüzden yüksek güvenirliliğe sahip. Biz inşaat şirketi değil halk kuruluşuyuz. Biz Ege-Koop'uz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege-Koop ortağına 'bayram armağanı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN