"Fuar'da anlaşmalar yaptık"

Keskinoğlu Grup Başkanı Keskin Keskinoğlu, "Başta Norveç ve Angola pazarı olmak üzere birçok ülkeyle yeni anlaşmalar imzaladık" dedi

Giriş Tarihi: 16.10.2013
Almanya'da düzenlenen Anuga Fuarı'nda Türkiye'yi temsil eden Keskinoğlu, tüm dünya markalarından önce pazara sunduğu Ravika erken hasat zeytinyağı ile fuarda büyük ilgi topladı. Fuardaki ilk anlaşmasını Norveç ile yapan Ravika, ülkeye toplam 100 bin litre zeytinyağı ihraç edecek. Global bir marka olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen ve bunun için yurtdışı pazarlama atağına son hızla son hızla devam eden Keskinoğlu, 5- 9 Ekim 2013 tarihleri arasında Almanya'nın Köln şehrinde düzenlenen ve dünya gıda devlerinin buluştuğu Anuga Fuarı'na katıldı. Fuarda piliç eti, yumurta ve Ravika markalı zeytinyağı ürünlerini tanıtan Keskinoğlu, başta Norveç ve Angola pazarı olmak üzere birçok ülke ile yeni anlaşmalar imzaladı.

RaVİKA'YA BÜYÜK İLGİ

Zeytinyağı ihracatında beşinci ülke olan Türkiye'nin global pazardaki payını arttırmak için Ravika olarak çalışmalarını sürdürdüklerinin altını çizen Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Grup Başkanı Keskin Keskinoğlu, "Alanında dünyanın en büyüğü olan Anuga Fuarı'na 100'ü aşkın ülkeden katılım oldu. Türkiye'nin en geniş ürün gamına sahip zeytinyağı markası Ravika olarak fuarda yoğun ilgi gördük. Önümüzdeki yıl için Japonya, Amerika ve Norveç'e yıllık toplam 1,5 milyon dolarlık zeytinyağı ihracatı gerçekleştirmeyi planlamaktayız. İlerleyen yıllarda anlaşma hacminin daha da büyümesini bekliyoruz. Ayrıca Angola ile de önümüzdeki 1 yıl içinde 4 milyon dolarlık piliç eti ihracatı için anlaşma imzaladık. Bundan sonraki ilk hedefimiz, marka bilinirliliğimizi arttırarak Keskinoğlu'nun dünya pazarında tercih edilen markalardan biri olmasını sağlamaktır" dedi. Dünya'nın en büyük fuarlarından biri olan Anuga Gıda Fuarı'na 100'ü aşkın ülkeden 6.777 firma ile 155 bin ziyaretçi katıldı. Fuara Türkiye'den katılan firma sayısı 239 oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Fuar'da anlaşmalar yaptık"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN