Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tezel, bilgisiyle korkuttu

Bugüne kadar katıldığı 10 bilgi yarışmasından toplam 250 bin lira ödül kazanan Tezel, kazandığı paralarla bir ev aldı, gerisini çocuklarının eğitimine harcadı

Giriş Tarihi: 21.10.2013
İzmir Ödemişli Ali Tezel'in kendi gibi sosyal güvenlik uzmanı olan ağabeyi Şevket Tezel, katıldığı bilgi yarışmalarında aldığı derecelerle herkesi kendine hayran bırakıyor. Bugüne kadar katıldığı 10 bilgi yarışmasından toplam 250 bin lira ödül kazanan Tezel, eline geçen paralarla kendine bir ev satın aldı. Paranın bir kısmını da çocuklarının eğitimine harcayan Tezel'in bu başarısı 'Hayatını yarışmalardan kazanıyor' şeklinde yorumlanıyor. Bilgi yarışmalarındaki başarısını Allah vergisi hafızasına borçlu olduğunu söyleyen Tezel, "Okuduğum ve öğrendiğim bir şeyi istemesem de unutmuyorum. Örneğin kardeşim Ali Tezel'in 1990'lı yıllarda kullandığı ev telefonu numaralarını hala hatırlıyorum. Böyle olunca bilgi yarışmaları birikimimi dağarcığımı para çevirme imkanı veriyor" diye konuştu.

BİLGİ HİZMETİ VERİYOR

19 yıldır iş hukuku, 10 yıldır da sosyal güvenlik alanında uzmanlık yaptığını anlatan Tezel, 7 aydır da İstanbul'daki ofisinde bilgi hizmeti verdiğini söyledi. 10 yıl önce sosyal güvenlik ve iş hukuku konusundaki büyük enformasyon boşluğunu kardeşi Ali Tezel'in sayesinde fark ettiğini anlatan Şevket Tezel şöyle dedi: "Türkiye'nin beş coğrafi bölgesinde çalıştım, ama yaptığım işler çoğunlukla iş hukuku ve memur mevzuatı başta olmak üzere idari işler oldu. Tekel Genel Müdürlüğü'nde de emeklilik ve sağlık işlerine bakan Sosyal İşler Müdürlüğü görevini yürüttüm. Fiziken ağabeyimle çok benziyoruz, bu nedenle konular da aynı olunca taklit gibi görülmek de hoş değil açıkçası. Bir keresinde Ali Bey TRT'de yayındayken telefon bağlantısındaki vatandaş 'Biri sizin soyadınızı kullanıp ortada dolaşıyor' diye beni ona şikayet etmişti." İnsanların bir yere toslamadan pek danışmanlık almadığını belirten Şevket Tezel, "Danışmanlık almaya gelen önce 350 lira ücretten dolayı feveran ediyor, ama çıkarken 'keşke daha önce gelseymişim' diyorlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tezel, bilgisiyle korkuttu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN