Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Komşu'dan çifte cami müjdesi

Giriş Tarihi: 23.10.2013

Yunan Türkiye Uzmanı Kotsiaro, Gediz Üniversitesi'ndeki etkinliğe konuk oldu, Selanik ve Atina'da cami açılacağını açıkladı

Gediz Üniversitesi'ne konuk olan Atina Üniversitesi'nin Türkiye Uzmanı Dr. Thanassis Kotsiaros, Yunanistan'da iki cami açılacağı müjdesini verdi. İnönü Vakfı tarafından düzenlenen "90. yılında Lozan Antlaşması etkinlikleri" kapsamında düzenlenen paneller dizisinin son oturumunda konuşan Dr. Kotsiaros, Başbakan Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde tekrar gündeme getirdiği Atina'da cami olmaması konusuna da değindi, "Yakında Selanik'te, ardından da Atina'da cami ibadete açılacak. Bu yönde hazırlıklar yapılıyor" dedi. Gediz Üniversitesi AB Kulübü işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinliğin konukları arasında eski Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu da yer alırken, açılışta konuşan ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Tayfur da, Türkiye ve Yunanistan'ın birbirlerinden bağımsız üstünlük çabalarının hep hezimetle sonuçlandığını hatırlattı, "İki ülke siyasi ve ekonomik olarak işbirliği içinde ortak yönetişim modeline geçmeli" dedi.

"BABAM SAVAŞA SOKMADI"
İsmet İnönü'nün kızı Özden Toker de, 12 Adalar konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı, "12 Adalar bize verildi, babam istemedi, şeklinde yanlış inanış var. Bu adalar Lozan görüşmelerinden önce zaten kaybedilmişti. Almanya, 2. Dünya Savaşı sırasında adaların bize verilmesini babama teklif etmiş. Ancak bunun için Almanya'nın yanında savaşa girmememiz gerekiyordu. Babam da bunu göze alamadı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Komşu'dan çifte cami müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN