Cumhuriyet ateşi sahilde yanacak

Karşıyaka'da Cumhuriyet'in 90. yılı kutlamaları iki gün sürecek. 28 Ekim'de halk oyunları ekibi zeybek oynayacak, 29 Ekim'de ise on binlerce kişi sahilde Cumhuriyet Ateşi'ni yakacak

Giriş Tarihi: 24.10.2013
Karşıyaka, Cumhuriyet'in 90. yılını görkemli etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor. Karşıyaka Belediyesi, 28 Ekim'de 1000 kişilik dev halk oyunları ekibiyle Anayasa Meydanı'nda Zeybek gösterisi yaparken, 29 Ekim'de de sahili havai fişek ve meşalelerle aydınlatacak. Cumhuriyetin her zamankinden daha fazla sahiplenilmeye ihtiyaç duyulan bir dönemden geçildiğini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Karşıyakalılar'ı 28-29 Ekim tarihlerinde, bayraklarıyla alanlarda buluşmaya davet etti.

İKİ GÜN SÜRECEK
Cumhuriyet'in 90. yıldönümü Karşıyaka'da 2 gün sürecek etkinliklerle kutlanacak. 28 Ekim'de, saat 19.00'da belediye binası önünden başlayacak Fener Alayı ve Bayrak Yürüyüşü Anayasa Meydanı'nda sona erecek. Meydanda ise, Karşıyaka Belediyesi Halk Oyunları Ekibi 1000 kişilik dev kadrosuyla zeybek gösterisi gerçekleştirecek. Havai fişek gösterisinin de yapılacağı etkinlikte, binlere kişi Andımızı da okuyacak. 29 Ekim günü kutlamalar, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerin ortaklaşa hazırladıkları program çerçevesinde gerçekleşecek. Programın Karşıyaka ayağında gerçekleşecek konser için on binlerce kişi saat 21.00'de Bostanlı Rekreasyon Alanı'nda buluşacak. Şahnaz Sam ve Emir Yeşil Dolapdere Project'in sahne alacağı konser öncesinde ise, Karşıyaka sahilinde muhteşem bir havai fişek ve meşale gösterisi gerçekleştirilecek. Karşıyaka sahilinde buluşacak on binlerce kişi, hep birlikte "Cumhuriyet Ateşi"ni yakacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet ateşi sahilde yanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN