Kula'da 52 köye 525 adet çöp konteynırı dağıtıldı

"Temiz Köy Projesi" kapsamında 525 adet çöp konteynırı Yunus Emre Kent Meydanı'nda, Kula Kaymakamı Hakan Hakyemez, Belediye Başkanı Selim Aşkın AK Parti İlçe Başkanı Nejat Gülmez İl Genel Meclis üyeleri ve Belediye Meclis üyelerinin katılımı ile köy muhtarlarına teslim edildi.

Giriş Tarihi: 24.10.2013 11:44
Manisa Valiliği, Kula Kaymakamlığı ve Kula Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilen Temiz Köyüm Projesi kapsamında 150 bin TL hibe ile Kula ilçesine bağlı 52 adet köye toplam 525 adet çöp konteynırı temin edildi. AK Partili Kula Belediye Başkanı Selim Aşkın, Temiz Köyüm Projesi ile temin edilen 525 adet çöp konteynırı ile sadece şehir merkezinde değil köylerin de daha temiz bir çevreye sahip olmasını sağlayacaklarını belirterek, "Evsel atıkların sistemli bir şekilde toplanmasının yanı sıra şehircilik, imar ve alt yapıyla ilgili çalışmalarımızı daha verimli şekilde köylerimize götürerek yaşam standartlarının yükselmesini hep birlikte sağlayacağız."dedi. Başkan Aşkın, proje de emeği geçen AK Parti MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ve projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Kula Kaymakamı Hakan Hakyemez ise, "Türkiye her bakımdan gelişiyor. Eğitim, sağlık ve sosyo -kültürel alanda değişimlere imza atılıyor. Özellikle KÖYDES projeleri ile pek çok köyümüze eğitim, sağlık , alt yapı gibi pek çok hizmet sağlanıyor. Temiz Köy Projesi ile Manisa Valiliği 150 bin TL lik bir kaynak sağladı. Kula Kaymakamlığı ve Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından çöp konteynırı ihalesi ve alımı çalışmaları tamamlanıp, hangi köye ne kadar çöp konteynırı temin edileceğini belirledik. Proje ile köylerimiz daha temiz, sağlıklı ve yaşanabilir bir çevreye kavuşacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kula'da 52 köye 525 adet çöp konteynırı dağıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN