Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Temayül yoklaması pazar günü yapılacak

AK Parti'nin KSK Arena Spor Salonu'nda yapacağı yoklamada, Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı için 2 bin 689, ilçe başkan adayları için de 3 bin 943 partili oy kullanacak

Giriş Tarihi: 24.10.2013
AK Parti'de İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye başkanı adayları ile ilgili teşkilatın kanaatinin alınacağı temayül yoklaması 27 Ekim Pazar günü yapacak. Karşıyaka'daki KSK Arena Spor Salonu'nda Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yapılacak temayülde 2 bin 689 partili oy kullanacak. İlçe belediye başkanlıkları için ise 3 bin 943 partili sandık başına gidecek. Temayül yoklamasında görev yapacak olan Genel Merkez Temayül Komisyonu'nun üyeleri de belli oldu. Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop'un başkanlığındaki komisyonda MKYK Üyesi Emine Çift, Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Fatma Berber Aytan ve Genel Merkez Gençlik Kolları Üniversiteler Başkanı Nurettin Çelik yer alacak. Komisyona il yönetiminden yeterli sayıda üye de yardımcı olacak. Gizli yapılacak olan oylama sonucunda sandıklardan çıkan formlar temayül sonuçları açıklanmaksızın ve başkaca bir işlem yapılmaksızın kapalı zarflara konulacak ve genel merkeze gönderilecek. Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlıkları için oy kullanacak olan teşkilat mensuplarına herhangi bir yönlendirme olmadan aday olarak görmek istedikleri iki ismi yazmaları istenecek. AK Parti'nin mevcut belediyesi olan Bayındır'da ise diğerlerinden farklı şekilde Belediye Başkanı ile ilgili kanaatlerin yazılması istenecek.

TEŞKİLATIN KANAATİ

Yoklama ile ilgili bilgi veren AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı M. Atilla Kaya, teşkilatın kanaatlerinin alınacağı temayül yoklamasının oldukça önem taşıdığını belirtti. AK Parti'nin adayları belirlerken ince eleyip sık dokuyacağını, teşkilatın kanaatleri, kamuoyu yoklamaları ve siyasi konjonktürü göz önünde bulunduracağını ifade eden Kaya, "Temayül yoklaması teşkilatın kanaatinin ortaya konulacağı bir zemindir. İzmir'de binlerce partilimiz sandık başına giderek, hür iradeleriyle vicdani kanaatlerini ortaya koyacak. Bir demokrasi şöleni havasında geçmesi beklenen temayül yoklamamızın başta aday adaylarımız olmak üzere teşkilatımızın tüm mensuplarına ve İzmir'imize hayırlar getirmesini diliyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Temayül yoklaması pazar günü yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN