Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu sefer çelikten yapılacak

İzmir'deki Hilal İstasyonu'nda asansörün 7 kez tahrip edildiğini belirten Kocaoğlu, "Kapı çelikten olacak. Yapması bizden, koruması sizden" dedi

Giriş Tarihi: 27.10.2013
İzmir Metro'nun Kahramanlar'daki istasyonundan, İZBAN hattı üzerinde inşa edilen Hilal Aktarma İstasyonu'na güvenli şekilde geçişi sağlamak amacıyla inşa edilen asansörlerin kimliği belirsiz kişiler tarafından üst üste 7 kez tahrip edildi. Asansör girişlerini saç levhalarla kapatan Büyükşehir Belediyesi, zarar verilen asansörleri yeniden hizmete açmak için çalışma başlattı. Kapıları cam olduğu için kolaylıkla kırılabilen ve zarar gören asansör kapılarının bu sefer paslanmaz çelikten yapılması kararlaştırıldı. Önceki gün bürokratları ile birlikte Hilal Aktarma İstasyonu'na giden ve zarar verilen asansörlerde inceleme yaptığı öğrenilen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun mahalle sakinlerine daha önce cam olan asansör kapılarının bu sefer çelikten inşa edileceğini söyledi. Asansörlerin tamir edilmek yerine belediye tarafından kapılarının saç levhalarla kapatılması mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu. Mağdur olan halk, şikayetini önce Metro, ardından da İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne aktardı.

"MAHALELİ SAHİP ÇIKMALI"
Burada vatandaşlarla bir araya gelen Kocaoğlu, "Bu güne kadar kapıları cam olduğu için 7 kez asansörler zarar gördü. Bunun üzerine biz de asansör kapılarını çelikten yapma kararı aldık. Bu sefer de zarar verilirse yapacak bir şey yok. Yapması bizden koruması sizden" diyerek ve mahalle sakinlerinden asansörlere sahip çıkmalarını istediği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu sefer çelikten yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN