Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşçiye yüzde 30 zam

Belediye-İş Sendikası ile Balıkesir Belediyesi arasında 300 işçiyi kapsayan sözleşmeyle, sosyal ve eğitim yardımları da yüzde 50 oranında artırıldı

Giriş Tarihi: 27.10.2013
Belediye-İş Sendikası ile Balıkesir Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. İşçi ücretlerine yüzde 30 zam yapılırken, sosyal ve eğitim yardımlarında da yüzde 50'ye yakın artış oldu. Belediye binası önünde imzalanan sözleşmeye Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul, Belediye Başkanı İsmail Ok ve Belediye- İş Sendikası Şube Başkanı Yüksel Özden katıldı. Üç başkan birlikte toplu iş sözleşmesini imzaladı. Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul emeğe ve emekçiye verdiği katkılardan dolayı Belediye Başkanı İsmail Ok'a plaket verdi. Yurdakul, imza töreninin ardından yaptığı konuşmada, "Biz sadece midesine bakanların sendikası değiliz. Midesine bakanlar emekçiler değildir. Önce vatanına, çocuğuna ve geleceğine bakacaktır. Emek ve örgüt budur. Taşeronlaşma genişletilmeye çalışılıyor. Bunun için kıdem tazminatını monte edecekler. Bunun için patronlardan emir aldılar. Kıdem tazminatı yük denilerek kaldırılmak isteniyor. Önümüzdeki günlerde bu gelecek. Kıdem tazminatı hayali kurduk, oğlumuzun damatlığı, kızımızın gelinliği bu diye söyledik. Başımıza bir şey gelse ailemizin geleceği için kıdem tazminatı dedik. Elimizden alınıyor. Bunu alanlara karşı bir dik duruş sergilemeliyiz ve demokratik hakkımızı kullanmalıyız" dedi.

KARŞILIĞI ÖDENMEZ

Belediye Başkanı İsmail Ok ise, "Ben hem işveren hem işçiyim. Kendimi hep öyle gördüm. Örgütsüz toplum kadar olumsuz bir yön yok. Örgütlere sahip çıkın, örgütsüz toplum örgütsüz çalışanlar bir sonbaharın akıbeti gibidir. Uluslararası taşeronlar, karteller hepimizi yutmak için bekliyorlar. Suriye, Irak'ın halini görüyorlar. Önce kendi işimize, ülkemize sahip çıkacağız. Hepinizden memnunum, Balıkesir halkı olarak size teşekkür ediyorum. Anketlerde halk belediyeden memnun, bunda da sizin katkınız büyük. Alın terinin karşılığı asla ödenmez. Türkiye şartlarının çok üzerinde sizlerle sözleşme yapıldı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşçiye yüzde 30 zam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN