Nida sokak sakinleri: "Biz de asfalt istiyoruz'

'da bir grup vatandaş sokaklarına talep ettikleri halde asfalt atılmadığını, belediyeden yeteri kadar hizmet alamadıklarını ileri sürdü.

Giriş Tarihi: 28.10.2013 11:19
Mecidiye Mahallesi Nida Sokak sakinleri, yaklaşık 20 hanenin bulunduğu sokağın asfaltsız olduğunu, bu yüzden de stabil yolda yazın tozdan kışın ise çamurdan bıktıklarını bildirdiler. Nida sokakta ikamet eden Arife Cansu isimli sokak sakini belediyenin 'da birçok cadde ve sokağa asfalt attığını, ancak kendi sokaklarına talepleri olduğu halde bir türlü asfalt atılmadığını ifade ederek yetkilileri göreve çağırdığını söyledi. Sokaklarının yazın tozdan kışın ise çamur ve pislikten geçilmediğini öne süren Cansu, kış mevsimine girilmeden ilgililerin sokaklarını asfaltlamasını istedi.

Bir diğer sokak sakini Ülkü Gökbaş ise sokaklarındaki çöplerden yakındı. Sokak sakini Gökbaş, "Mahallemizde çok sayıda eski ev var. Bu evlerden bazıları zaman zaman kendiliğinden yıkılmakta. Yıkılan bu evlerin bulunduğu alanlar ise çöplük gibi kullanılmakta. Asfaltsız ve bakımsız durumda olan sokağımızda bir de çöp yığınlarının oluşması bizleri zor durumda bırakıyor. Sokağımızdaki görüntüden dolayı artık buralardan gelip geçenlerden utanır olduk. Yetkililerimiz sesimizi duysunlar ve bu duruma müdahale etsinler' diye konuştu.

Mahalle muhtarı Selahattin Kamalı da Nida Sokağın asfaltlanması için birçok kez yetkililere isteklerde bulunduklarını ancak bir türlü sorunlarının çözülmediğini söyledi. Kamalı, 'Belediye kent merkezinde gerekli gereksiz birçok cadde ve sokağı asfaltlayarak adeta seçim yatırımı yapıyor. Buna rağmen biz Mahallemizde bulunan Nida Sokak için taleplerde bulunduk. Fakat talebimiz dikkate alınmıyor. Buradan yetkililere sesleniyorum, kış mevsimi gelmeden sokağımızın asfaltlanmasını istiyoruz' şeklinde konuştu.

Diğer yandan sokak sakinleri sokaklarında bulunan çocuk parkının da yeteri kadar temizlenmeyip düzenlenmediğini kaydederek belediyenin bu duruma da çözüm üretmesini istediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nida sokak sakinleri: "Biz de asfalt istiyoruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN