CAN AKSIN: Ayvalık'ta bütün CHP'liler toplandı

Giriş Tarihi: 29.10.2013
Ayvalık'ta pazar günü insanın içini açan, pırıl pırıl bir hava vardı. O havaya bir de gökte parlayan güneşi kattığınızda, her şey güllük gülistanlık gözüküyor. O gün saat 10.30'da Şeytan Sofrası'nda "CHP'lilerin kahvaltısı" vardı. Saat 09.15 sıraları, "Erken gideyim de bir kaç poz fotoğraf çekeyim" diye yola çıktım. Murat Reis'in oradan itibaren bir trafik, bir trafik aklınız durur. Otomobiller, otobüsler, minibüsler vızır vızır işliyor. İçimden "Sabahın bu saatinde ne ola ki?" diye geçirdim. Kahvaltı için erkendi çünkü. Şeytan Sofrası'na çıkınca mesele anlaşıldı. Akın akın Şeytan Sofrası'na gelenler Ayvalık'ın CHP'lileri idi. Küçükköy Belediye Başkanı ve CHP Ayvalık Belediye Başkan aday adayı Mesut Ergin'in, "Cumhuriyet'in 90. yıldönümü" nedeniyle Ayvalık ve beldelerdeki CHP'lilere Şeytan Sofrası'nda verdiği kahvaltıya geliyorlardı. Ayvalık ve yöresinin bütün CHP'lileri başta CHP Balıkesir İl Başkanı Muzaffer Mavuk olmak üzere, kahvaltıya katılmışlardı. Kimler yoktu ki, CHP Ayvalık İlçe Başkanı Cihan Şişman, CHP belde başkanları, en önemlisi de, CHP Ayvalık Belediye Başkan aday adaylarının biri eksik tümü oradaydı. En erken gelenlerden biri Altınova Belediye Başkanı ve CHP Ayvalık Belediye Başkan aday adayı Asım Sürer oldu.

TÜRKÖZEN YOKTU

Diğer aday adaylarından Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Rahmi Gençer, elektrik mühendisi Mesut Nail Akın da, Mesut Ergin'in verdiği kahvaltıya katıldı. Ayrıca Ayvalık'taki sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve üyeleri de kahvaltıda hazır bulundu. Bir tek Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen ve Ayvalık Belediyesi Meclis üyeleri yoktu. Türközen de bir açılış nedeniyle kendi Meclis üyeleri ile baş başa kahvaltı yaptığı için CHP'lilerin kahvaltısına katılamamış. Kahvaltıda hani derler ya, "bir kuş sütü eksikti" diye, gerçekten öyleydi. Bir kuş sütü eksikti. Ayrıca yörenin en ünlü yemeklerinden "Boşnak böreği" de konuklara ikram edildi. Mesut Ergin'in, bu kahvaltıda kendi adaylığı ile ilgili bir konuşma yapmasını bekleyenler yanıldı. Ergin, bütün CHP'lileri kucaklayan ve CHP'nin Ayvalık'ta ne kadar önemli olduğunu vurgulayan bir konuşma yaptı. "Bizler, Atatürk'ün eseri Türkiye Cumhuriyeti'ni yaşatmak zorundayız. Çünkü Mustafa Kemal, 'Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi' diyerek, sonsuza dek biz CHP'lilere kurucusu ve sahibi olduğumuz Cumhuriyet'i koruma onurunu bahsetmiştir" dedi, Atatürk'ün yaratıcı gücünden esinlenmek gerektiğini vurguladı.

ÜÇ BİN KİŞİ KATILDI
Şeytan Sofrası'ndaki kahvaltı tam bir şölen havasında geçti. Gelip gidenlerle birlikte 3 bine yakın partilinin katıldığı kahvaltıda CHP Ayvalık İlçe Başkanı Cihan Şişman, da bir konuşma yaptı, "CHP'nin kapılarının hangi siyasi platformdan gelirse gelsin tüm yurttaşlara açık olduğunu" vurguladı. Şişman'ın ardından konuşan Muzaffer Mavuk ise; CHP Ayvalık Belediye Başkan aday adaylarını, Şeytan Sofrası'ndaki kahvaltıda gösterdikleri "birlik beraberlik" nedeniyle kutladı. 30 Mart 2014'te yapılacak yerel seçimlerde CHP'nin başta Ayvalık olmak üzere Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nde de iktidar olacağını savunan Muzaffer Mavuk, "Yerel seçimlerin ardından Balıkesirlilerin sosyal demokrat particiliği öğrenecekler ve öğrendikleri zaman da CHP'yi hiçbir zaman iktidardan indirmeyeceklerdir" dedi. Güzel bir havada, güzel bir kahvaltı ve coşkulu CHP'lileri izledim. Cumhuriyet Bayramımız hepimize kutlu olsun.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CAN AKSIN: Ayvalık'ta bütün CHP'liler toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN