Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Mustafa Kemal'i anlamakta geciktik"

Prof. Dr. Bingür Sönmez, "Bizlere düşen Atatürk'ü gelecek nesillere en doğru şekilde anlatmak ve aktarmaktır. Üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 29.10.2013
90. yılında Atatürk'ü anma programı çerçevesinde Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Suavi Tuncay'ın moderatörlüğünde "Atatürk ve Kuvayi Milliye" ve "Dolmabahçe'de Son Onbeş Gün" konulu iki konferans gerçekleştirildi. Cumhuriyet ve Atatürk Günleri" kapsamında Prof. Dr. Bingür Sönmez "Dolmabahçe'de Son Onbeş Gün", Prof. Dr. Hamit Hancı ise "Atatürk ve Kuvayi Milliye" konulu sunumlarını Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Konferans Salonu'nda yaptı. Programın moderatörü Yrd. Doç. Dr. Suavi Tuncay, açılış konuşmasının ardından kısa bir şiir okudu. Sarıkamış Dayanışma Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez; Ulu Önder Atatürk'ün yaşamını ve Dolmabahçe Sarayı'ndaki son günlerini anlattı. KKTC Milletvekili Hasan Taçoy, KKTC İzmir Konsolosu Uğur Umar İzmir Ticaret Odası İşkadınları Konsey Başkanı Asuman Nardalı Tokuş, KKTC Üniversite Sporları Federasyon Başkanı Beyhan Gürgöze ve birçok öğretim elemanı ile öğrencinin katıldığı etkinlik büyük ilgi gördü.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI
"Atatürk ve Dolmabahçe'de 15 gün" konulu konferansta Ulu Önder'in Dolmabahçe'deki sağlık sorunlarıyla mücadele ettiği günler anlatılırken duygusal anlar yaşandı. Konuşmacı Prof. Dr. Bingür Sönmez zaman zaman anlatımını yarıda keserek duygu yoğunluğunu kontrol etmeye çalıştı. Sönmez, Atatürk'ün yalnızca Türkiye'deki değil, dünyadaki yerinin ve öneminin altını çizdi. Atatürk'ün Türk vatanına ve Türk milletine duyduğu sonsuz ve sınırsız sevgi ve bağlılığını ifade ederek; onun cesaret ve azmini ve üstün kararlılığını ortaya koydu. "Atatürk'ü Sevmek bir ibadettir" diyen Prof. Dr. Bingür Sönmez, "Bizler bunu anlamakta geç kaldık. Bizlere düşen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü gelecek nesillere en doğru şekilde anlatmak ve aktarmaktır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Mustafa Kemal'i anlamakta geciktik"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN