Romanlar'IN gönlünü aldı

Giriş Tarihi: 29.10.2013

Ege Mahallesi'ni ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, vatandaşlarla sohbet etti, Akıncılar Karayolu Altgeçidi'nin yüzde 90 oranında tamamlandığını ifade etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, sürpriz bir ziyaretle Kahramanlar bölgesinde Roman vatandaşların yoğun olarak oturduğu Ege Mahallesi'ndeki vatandaşlara "çifte müjde" verdi. Kahramanlar ile Ege Mahallesi'ni birbirine bağlayan Akıncılar Mahallesi yaya üstgeçitinde kapalı asansörlerin yenileneceğini belirtti. Çelik konstrüksiyondan üretilen, paslanmaz çelik saç kaplı kapılarla değiştirilerek hızla servise alınacağını söyleyen Başkan Kocaoğlu, "Asansörün yeniden kırıldığını haberini alınca, ilgili arkadaşları arayıp sordum. Gelen bilgi beni çok üzdü. 62 üst geçidimizde 78 kez asansör kapı panel camı kırılmış, sayısız elektronik ve mekanik asansör parçası zarar görmüş. Artık buna bir son verelim, İzmirliler olarak kentin malına sahip çıkalım. Bitsin artık bu vandalizm" dedi.

ÖRNEK DÖNÜŞÜM OLACAK
Ege Mahallesi ziyareti sırasında vatandaşların kentsel dönüşüm ile ilgili sorularını da yanıtlayan Başkan Aziz Kocaoğlu, şunları söyledi: "7 hektarlık alanda yerinde dönüşüm için çalışıyoruz. Önce mevcut durum tespiti yaptık. 591 yapının ölçümünü tamamladık. Tapu bilgilerini alarak veri tabanını oluşturduk. Bu arada imar planı, mimari proje ve kentsel tasarım projeleri için hizmet alımını da gerçekleştirdik. Bu çalışmalar, oluşturulan danışma kurulu gözetiminde sürdürülüyor ve tamamlanma aşamasına gelindi. Ege Mahallesi'nin örnek bir yerleşim merkezi olması için elimizden geldiğince ve süratle çalışıyoruz." Başkan Kocaoğlu, yağmur suyu drenaj çalışmalarının devam ettiği Akıncılar Karayolu Altgeçidi'nde de yüzde 90 oranında tamamlandığı müjdesini de verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Romanlar'IN gönlünü aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN