Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kış onlar için sıcak geçecek

Konak Belediyesi'nin hayata geçirdiği Giysi Bankası havaların soğumasıyla birlikte yüzlerce kişinin kışa sıcak girmesini sağladı.

Giriş Tarihi: 30.10.2013 12:30
İhtiyaç sahibi vatandaşların uğrak noktası olan Giysi Bankası havaların soğumasıyla birlikte vatandaşın kışlık kıyafet ihtiyacına cevap verdi. 7'den 77'ye her yaştan vatandaşı tepeden tırnağa giydiren Giysi Bankası yardım sever vatandaş ve iş yeri sahiplerinin bağışları sayesinde kısa süre içinde yaklaşık bin yüz kişiyi giydirdi. Kışı sıcak tutacak kıyafetlerle geçirecek olmanın mutluluğunu yaşayan vatandaşların kabandan iç çamaşırına, şapkadan eldivene, çantadan ayakkabıya kadar tüm ihtiyaçları karşılandı.

Yetkililer, bu yıl İzmir'de yaşayan vatandaşların yanı sıra son zamanlarda İzmir'e gelen Suriyeliler'in de yardım aldığını kaydetti.

Bağışlara aracılık ettiklerini ifade eden Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, kendini Robin Hood'a benzeterek, "Ben olandan alıp, olmayana veriyorum. Aslında yardımlaşma toplum olarak yapımızda olan bir şey. Ben bu yardımlaşmaya zemin hazırladım. Gerek eşya gerekse giysi bankamızla vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını el birliği ile gideriyoruz. Birilerini mutlu edebiliyorsak ne mutlu bize" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kış onlar için sıcak geçecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN