Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Kemalpaşa'nın bütçesi hayali"

Giriş Tarihi: 1.11.2013

AK Parti Grup Başkanvekili Arif Uğurlu, İzmir'in Kemalpaşa Belediyesi'ni sert eleştirdi, "4.5 yıldır ilçeyi hayali bütçelerle yönetip, paraları talan ediyor" dedi

Kemalpaşa Belediyesi'nin 2014 yılı bütçesi ve faaliyet raporu oy çokluğuyla meclisten geçerken, AK Parti Grup Başkanvekili Arif Uğurlu, belediye yönetimini hayali bütçe yapmakla suçladı. Kemalpaşa Belediyesi'nin bütün uyarılarına rağmen 4.5 yıldır hayali bütçeler hazırladığını belirten Arif Uğurlu,"Hayali bütçelerle Kemalpaşa'yı yönettiniz. 2014 yılı için 50 milyonluk tahmini bir bütçe yapılmıştır. Şimdiden bu bütçenin yüzde 30'unun abartılı ve gerçek olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü geçmişte de bu böyle yapıldı ve 4.5 yıldır her dönem bütçeler şişirildi, 14-15 milyonluk hayali bütçeler yapıldı. Bütçeler gerçekleşmeyince de ilk iptal edilen ödenek yatırım ödenekleri olmuştur" dedi. Belediye yönetiminin Kemalpaşa'nın parasını talan ettiğini söyleyen Uğurlu şunları söyledi: "Beceriksiz ve basiretsiz yönetim anlayışınız yüzünden Kemalpaşa Belediyesi işçisine sahip çıkamayan bir belediye haline geldi. Yönetim keyfi, usulsüz uygulamalar ve haksız işten çıkarmalardan dolayı sadece 1 işçisine 100 bin liranın üzerinde tazminat ödemek zorunda kalmıştır.

BAŞKANI SUÇLADI
Borçlar 30 milyon liraya yükselince mülkleri satılan ve bunu çaresizlik içinde seyretmek zorunda kalan bir belediye, borçlarına karşılık yılların birikimi olan en değerli mülklerini teminat göstermek zorunda kalmıştır. Belediye, şirketleri zarar ettirilen ve iflas eden bir belediye konumuna düşürülmüşse, bu durum Başkan Karakayalı'nın eseridir. Kemalpaşa'nın kaynaklarının talanının resmidir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kemalpaşa'nın bütçesi hayali"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN