Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Keskinoğlu'ndan 50'nci yıl yatırımı

Giriş Tarihi: 1.11.2013

Keskinoğlu Şirketler Grubu, kuruluşunun 50'nci yıldönümünü, 62 milyon liralık yatırımla Rahmiye'de kurduğu yumurta üretim tesislerini hizmete açarak kutladı

Keskinoğlu Şirketler Grubu'nun Akhisar Rahmiye'de yaptığı Türkiye'nin en büyük yumurta üretim tesisi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker'in de katıldığı törenle hizmete açıldı. Bakan Eker, Türkiye'de beyaz et üretiminin yüzde 11'ini, yumurta üretiminin de yüzde 13'ünü Keskinoğlu şirketlerinin yaptığını ifade etti. 62 milyon liralık yatırımla yıllık 1 milyar 200 milyon yumurta üretilecek tesiste 125 kişiye yeni iş imkanı sağlanırken, şirketin toplam personel sayısı 4 bine ulaştı. Tesislerin açılışına Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Vali Abdurrahman Savaş, AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ile davetliler katıldı. Bakan Eker, her yıl ülke ekonomisine bir tesis kazandıran Keskinoğlu şirketlerinin her yıl kurduğu tesislerinin de kapasitesini artırdığını ifade etti. Eker, "Son 10 yılda hayata geçirilen projelerle Türkiye'de tarım sektörünün hasılası 23 milyar dolardan 62 milyar dolara yükseldi. Dünya sıralamasında 11'inci sıradan 7'nci sıraya yükseldi. Tavuk üretiminin yüzde 11'ini Keskinoğlu şirketleri karşılıyor. Beyaz et üretiminde son 10 yılda yüzde 150 artış sağlandı. Kişi başı beyaz et tüketimi 10 kilogramdan 22 kilograma çıktı" diye konuştu.

50 ÜLKEYE İHRACAT

Kanatlı et ihracatının 10 yıl önce 19 bin ton olduğunu belirten Bakan Eker, 2012 yılında bu oranın 326 bin tona çıktığını ve Türkiye'nin 50 ülkeye kanatlı et ihraç ettiğini söyledi. Hükümetin üreticiye büyük destekler verdiğini belirten Bakan Eker, "Küçük ve orta boy işletmelerinin üretici pozisyonuna geçmesi ülkemize can veriyor. Keskinoğlu'nun yeni tesisiyle Türkiye'nin hedeflerine de katkı sağlayacaktır" dedi. AK Parti'nin 'Durmak yok yola devam' sloganını Keskinoğlu şirketlerine göre düzenleyerek, 'Durmak yok yatırıma devam' dedi.

İLK 500 ARASINDA
Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu üyesi Keskin Keskinoğlu, Rahmiye tesislerinin aylık 500 milyon adet yumurta üretim kapasiteli olduğu belirterek, 350 bin metrekare alan üzerine kurulan tesisin maliyetinin 62 milyon lira olduğunu söyedi. Keskin Keskinoğlu, grubun dünyanın 75 ülkesinde temsil edildiğini ve Türkiye'nin ilk 500 dev firması arasında olduğunu belirtti.

Eğitime tam destek
Sektörde 50 yılını dolduran Keskinoğlu Şirketler Grubu yaptırdığı Fevzi Keskinoğlu Anadolu Lisesi, Mehmet Keskinoğlu Anadolu Lisesi ve Kırkağaç Keskinoğlu Anaokulu'nu törenle Milli Eğitim Bakanlığı'na devretti. Anaokulu'ndan liseye kadar eğitime tam destek olduklarını belirten Şirketin Yönetim Kurulu üyesi İsmail Keskinoğlu, "Bugüne kadar öğrencilere burs vermek ve AR-Ge çalışlarıyla eğitime destek oluyorduk. Şimdi de üç okulumuzu devrediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keskinoğlu'ndan 50'nci yıl yatırımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN