Özgür KAYNAR: Aslan, yarışa eli dolu giriyor

Giriş Tarihi: 2.11.2013
İzmir'de önümüzdeki yerel seçim zorlu geçecek.
Kamuoyu araştırmaları CHP'yle AK Parti arasındaki makasın giderek kapandığını gösteriyor.
İzmir CHP için çantada keklik değil bu kez, "İstediğim adayı da koysam kazanırım" devri bitti.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'la önemli bir ivme yakalayan AK Parti bastırıyor.
İktidar partisi, "Hizmet mi, yoksa ideoloji mi? Seçimini yap" diyerek İzmirli seçmeni bu defa daha objektif kriterlere göre seçim yapmaya davet ediyor. İzmir'le diğer kentler arasındaki karşılaştırmalarla da demek istenen somutlaştırılıyor.
İşte bu yüzden CHP için önümüzdeki seçim hiç de kolay olmayacak.
Ana muhalefet partisinin, sıradan bir kentten daha fazla anlam yüklediği İzmir'i riske atmamak için işi sıkı tuttuğu da görünen bir gerçek. Kemal Kılıçdaroğlu'nun istişarelerin yanı sıra uzun süredir anketler yaptırdığı biliniyor.
Büyükşehir'de ve ilçelerde kimlerle yola çıkılacağının ya da devam edileceğinin yanıtını bu araştırmaların vereceğini de bizzat Kılıçdaroğlu açıkladı.

BUGÜN SAHAYA İNİYOR

Kemal Bey'in İzmir'le ve yerel seçimle ilgili uzun süredir fikrini aldığı bir isim bugün resmen sahaya iniyor.
CHP'den Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday adaylığı uzun süredir konuşulan Ege- Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, "Bu yarışta ben de varım" diyor.
Çoğu dar ve orta gelir grubundan 100 bini aşkın kişiyi ev sahibi yapan Ege-Koop gibi önemli bir kurumun başında bulunan Aslan, masaya eli dolu oturuyor.
Ulaşımdan modern kentleşmeye, yeni yatırım sahalarından kenti güzelleştirmeye yaşamın neredeyse her alanına ilişkin hazırladığı projelere son olarak Dost Kapısı Belediye kitabını eklemişti.
Oysa genelde, adaylık kesinleştikten sonra alelacele oturulup yapılacaklar hazırlanıp seçim bildirgesiyle ilan edilir. Bilimsel kriterlerden ve yaşamın gerçeklerinden uzak oldukları için de çoğu kağıt üzerinde kalır, uygulanmaz.
Hüseyin Aslan ise tamamı Kemal Kılıçdaroğlu'nun önünde duran fizibiliteleri yapılmış projeleriyle aday adaylığına soyunuyor, "Hizmet için hazırım" mesajı veriyor.
Yarışta dengeleri değiştireceği kesin.
Hem Hüseyin Aslan hem CHP hem de İzmir için hayırlı olsun.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Özgür KAYNAR: Aslan, yarışa eli dolu giriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN