Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ayvalık zeytinyağı denince akan sular duruyor'

Giriş Tarihi: 3.11.2013

9. Ayvalık Zeytin Hasat Günleri etkinliğine katılan Muhtar Kent, "Zeytinyağını çok daha iyi korumalı ve bu kültürü daha çok yaymalıyız" dedi

9. Ayvalık Zeytin Hasat Günleri etkinliğine, dünya içecek devi Coca Cola'nın Türk CEO'su Muhtar Kent'ten destek geldi. Muhtar Kent etkinlik ve söyleşilere eşi Defne Kent ve Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ile birlikte katıldı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kent, kendi tükettiği zeytinyağını kendisinin ürettiğini belirtti, yurtdışında yaşamasına rağmen Ayvalık zeytinyağlarını tercih ettiğini söyledi. Ayvalık ve zeytinyağı üzerine bir değerlendirme yapan Muhtar Kent, "Ben bu konuda çok subjektifim. Buralı olduğum için, Ayvalık deyince hemen dururum. Zeytin ve zeytinyağı da benim hobilerim arasında. Kendi çiftliğim olduğu için, biraz olsun kendim organik zeytinyağı ürettiğim için kalben buraya ve zeytinyağına çok bağlıyım. Bu nedenle zeytinyağına sevgiyle bakarım. Sadece bir yiyecek olarak değil, çok değişik bir gözle bakarım" dedi.

HEM ÜRETİyor HEM TÜKETİYOR

Dedesi Sezai Ömer Madra'yla olan anılarını anlatan Kent, "Benim söyleyeceğim tek şey, zeytinyağını çok daha iyi korumalıyız. Zeytinyağı kültürünü daha çok yaymalıyız. Çünkü benim rahmetli dedem Sezai Ömer Madra, bize çocukluğumuzda her zaman şunu derdi: 'Zeytin ağacının yetişmediği yere gitmeyin ve oralarda yaşamayın.' Neden? Çünkü zeytin ağacının olduğu bir yerde kültür vardır. Zeytin ağacının olduğu yerde iyi hava vardır. Zeytin ağacının olduğu yerde her zaman iyilik olur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ayvalık zeytinyağı denince akan sular duruyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN