Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Miting gibiydi

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, CHP'den İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığını, Balçova'da yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı basın toplantısında açıkladı

Giriş Tarihi: 3.11.2013
Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığını Balçova Termal Tesisleri Kardelen Salonu'nda yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı basın toplantısında açıkladı. Yoğun kalabalık ve sevgi gösterileri nedeniyle kürsüye ilerlemekte güçlük çeken Aslan, insan ve hizmet odaklı, sevgi tabanlı, dayanışmacı bir belediye yönetimini kurmamayı amaçladığını söyledi. Eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Burhan Özfatura da Hüseyin Aslan'a destek vermek için toplantıya katılanlar arasındaydı.

"EVSİZE EV, İŞŞİZE İŞ"
İzmir'in iyi yönetilmediğini vurgulayan Aslan, "Demokraside en büyük güç; halkın gücüdür, halkın sağduyusudur. Hizmet edeni ödüllendirme kadirşinaslığı, kıymet bilirliğidir. Arkaya bakanlar önünü göremez. Ancak; biz, geçmişten yararlanarak bu günümüzün ve yarınlarımızın güzel dünyasını, güzel İzmir'ini inşa edeceğiz, mutlu insanlarını kucaklayacağız. Evsize ev, işsize iş, aşı olmayana aş sağlayarak mutsuzluğu sona erdireceğiz, insanların mutlu olduğu güçlü ve güzel ilimizi birlikte inşa edeceğiz" diye konuştu. Tabiat cenneti İzmir'in varlarını çoğaltacaklarını, yoklarını da vara dönüştüreceklerini belirten Aslan, şöyle devam etti; "Öncülüğünü yaptığım Ege-Koop 30 yılda, İzmir'in 12 ayrı ilçesinde 120 bin kişinin mutlu, sağlıklı, huzurlu ve güven içinde yaşadığı 12 modern kent parçasını İzmir'e kazandırmıştır. Oluşturduğumuz, harcı insan ve doğa sevgisi olan her bir kent; İzmir'i gerdanlık gibi, yüzük taşı gibi süslemektedir. Bu anlayışla; Ege-Koop bünyesinde oluşturduğumuz proje merkezinde sağlıktan ulaşıma, turizmden kentleşmeye, üretici ve tüketici odaklı sosyal piyasa modelinden tarımsal dönüşüme kadar 200 proje hazırlandı. Biz, bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz başarıların temeline insanları; dil, din, mezhep, ırk ve cinsiyet ayrımı yapmadan herkesi 'insan' olarak kucaklayıp, değerlerimizi hakça paylaştırıp, birlikte yaşama iradesini koyduk. Bu sağlam iradeyi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı yönetiminde de devam ettirmek ve Türkiye'ye örnek olmak kararlılığındayız."

'HİZMET BORCUM VAR"
Ekmeğini yediği, suyunu içtiği, havasını soluduğu, çocukluğunu, ergenliğini ve gençliğini yaşadığı, baba olmanın ve torun sevmenin lezzetini tattığı, acı-tatlı hatıraların saklandığı İzmir'e birikmiş hizmet borcumu ödemek istediğini vurgulayan Aslan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı aşamasına getiren önemli nedenlerden birinin toplumda şahsına beslenen güven ve verilen destek olduğunu ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Miting gibiydi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN