Arslan'dan, şölen havasında açıklama

Buca Belediye Başkanlığı aday adaylığını büyük bir kalabalık önünde açıklayan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Arslan, "AK Belediyecilikle hizmet nasıl yapılır göstereceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 4.11.2013
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Arslan, büyük bir kalabalığın katıldığı toplantıda aday adayı olduğunu söyledi, "Buca, ihtiyacı olan hizmeti AK belediyecilikle kavuşacak" dedi. AK Parti aday adaylarının da katıldığı toplantıda birlik beraberlik mesajları verildi. Buca'nın yükselen değeri, genç, dinamik çalışkanlığın vurgulandığı afiş ve pankartlarla süslenen salonda coşkulu kalabalığa hitap eden Mustafa Arslan, "Bucalı, AK Parti'den, Buca'nın karşı karşıya olduğu sorunları çözebilecek iradeyi sergilememizi bekliyor. İşte ben bu iradeyi ortaya koymak için aday oldum" dedi. Arslan, halktan aldığı yetki ile Buca'nın ve Bucalı'nın menfaatlerini korumaya, gözetmeye çalıştıklarını, sorunları, sıkıntıları, yanlışlıkları gerek meclis toplantılarında gerekse basın yoluyla iletmeye çalıştıklarını söyledi. Aday adaylığını açıklamak için düzenlenen toplantıda Buca'nın menfaatlerini korumak için her platformda söylenmesi gerekenleri cesurca ve korkmadan söylediklerini belirten Mustafa Arslan, "AK Parti olarak 4.5 yıldır vatandaşlarımız hak ettikleri hizmeti alsın, kaynaklar doğru dürüst kullanılsın, çarçur edilmesin istedik. Buca'nın yaşanabilir bir kent olmasını ve var olan potansiyellerinin, nüfus, üniversite, tarih ve kültürel zenginliklerin ortaya çıkarılmasının mücadelesini verdik. Biz söyledik ama onlar dinlemediler bile. Bildiklerini okumaya devam ettiler. '600 trilyonluk bütçeyi, milletin parasını çarçur ettiniz, Buca için, Bucalı'nın sorunlarını çözmek için kullanmadınız' diye tepkimizi gösterdik" diye konuştu. Trafik ve ulaşım sorunu artık işkenceye dönüştüğünü belerten Arslan, şöyle devam etti; "Vatandaş işinden evine, evinden işine gidemez olduğunu belirtiğimizde, umursamadılar. 'Buca'da çarpık yapılaşma, imar sorunları ele alınmalı. Bir imar durumu belgesini bile 4 ayda veremiyorsunuz' diye dert yandık. 'Beğenmeyen Buca'da iş yapmasın, Buca'da oturmasın' cevabını aldık. Buca'nın bir tane bile meydanı yok, sineması yok, tiyatrosu yok. Buca bir üniversite kenti. 50 bine yakın öğrenci ve öğretim görevlisi var. Bu potansiyel, gerek sosyal, gerek kültürel, gerekse ekonomik anlamda kullanılmalı. 'Bizden daha büyük olan Denizli ili çöp toplama ve temizlik işini 12 trilyona yaparken, biz iki katına, yani 24 trilyon liraya yapıyoruz. Ama çöp sorunu, altyapı sorunu, yeşil alan yetersizliği, sosyal donatı alanlarının yetersizliği devam ediyor' dedik. Oralı bile olmadılar. 'Sokaklar başıboş köpeklerden geçilmiyor. Yetkimiz, yerimiz, paramız var; bir hayvan barınağı yapalım' dedik. 'Bir ara bakarız' dediler. Kısacası biz ne dediysek diyelim, onlar, 'Bizim hizmet gibi bir derdimiz yok. Boşuna çenenizi yormayın' dediler."

İDEOLOJİ KÖR ETMİŞ
"Atatürkçü olmak demek, cumhuriyetçi olmak demek, bir şehri hizmetlerden mahrum etmek mi demektir?" diye konuşan Arslan şunları ekledi: "İdeoloji gözlerini kör etmiş. Bugün gelinen nokta 5 yılı heba edilmiş, parası gitmiş, sorunları da üstüne kar kalmış bir Buca'dır. İnanıyoruz ki Bucalı bunun bedelini sandıkta ödetecektir. Buca hem yüzölçümü hem de nüfusu itibariyle büyük bir yer. Sosyal alanların azlığı, doğru dürüst bir meydanı olmaması, yeşil alanların yetersizliği, imar ve çarpık yapılaşma, trafik gibi çok ciddi sorunları var. Çözümün olabilmesi için bu sorunlarla dertlenmek, gece gündüz çalışmak gerekiyor. Büyük düşünen, vizyon sahibi, ilçeye hak ettiği hizmeti verecek, AK Belediyeciliğin Buca'ya geleceğine inanıyorum. İşte o zaman Buca, gerçek hizmetle tanışacak. Çağdaşlığın, yaşam kalitesinin her geçen gün arttığını hissedecek ve Bucalı olmaktan gurur duyacak. Buca, ihtiyacı olan hizmetlere AK Belediyecilikle kavuşacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arslan'dan, şölen havasında açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN