Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karşıyakalı miniklerin bayrak sevgisi

Giriş Tarihi: 7.11.2013 14:43

Karşıyaka'daki anaokulu öğrencileri mozaiklerden Türk Bayrağı yaptı. Karşıyaka Belediyesi'nin İzmir Okul Öncesi Eğitim Kurumları işbirliği ile gerçekleştirdiği program Osmanbey Parkı'nda gerçekleştirildi.

Çocuklara bayrak sevgisini kazandırmak, ortak çalışma ile el becerilerini geliştirmek, sosyal çalışmada yer almalarını sağlamaya yönelik yapılan uygulamaya 12 anaokulundan 300 öğrenci katıldı. Mozaik öğretmeni Havva Ceylan önderliğinde hazırlanan 1.5x2 metre ebatlarındaki Türk Bayrağı küçük taşları minikler tarafından yerlerine konuldu. Etkinlik boyunca çok eğlendikleri gözlenen minikler, bayrak tamamlandıktan sonra önünde fotoğraf da çektirmeyi ihmal etmediler.

Etkinlik alanında ayrıca, miniklerin Cumhuriyet konusuyla ilgili daha önce yaptıkları resimlerden oluşan sergide açıldı. Etkinliğe Karşıyaka Belediyesi'ne ait üç okul öncesi eğitim sınıfından öğrenciler de katıldı.

Çocuklar için çok faydalı bir çalışmanın gerçekleştirildiğini belirten Okul Öncesi Eğitim Kurumları Başkanı Dilek Soylu, 'Birlikte çalışma ile ana okulları işbirliği artarken çocuklarımız da farklılıklar yaşamaktadır. Bizlere destekleri nedeniyle Karşıyaka Belediyesi'ne teşekkür ediyoruz' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karşıyakalı miniklerin bayrak sevgisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN