Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hatay kapalı pazarı için Büyükşehir-Konak el ele

8 aydır açılamayan pazaryerinin üst örtü planını Konak Belediyesi hazırladı, Büyükşehir yapımını üstlendi, yakında ihaleye çıkılacak

Giriş Tarihi: 8.11.2013
Egeli Sabah'ın gündeme taşıdığı Hatay Katlı Otopark ve Pazaryeri projesinin tamamlanması için Büyükşehi Belediyesi ile Konak Belediyesi işbirliği kararı aldı. Büyükşehir tarafından inşa edilip Konak Belediyesine teslim edilen projede 8 aylık aradan sonra yeniden düğmeye basıldı. Büyükşehir Belediyesi, arazisi Konak Belediyesi'ne ait olan alanda yaptığı katlı otopark ve pazaryerini geçtiğimiz yıl Nisan ayında tamamladı. Katlı otopark Büyükşehir tarafından işletilmeye başlandı, pazaryeri ise Konak Belediyesi'ne teslim edildi. Ancak üst örtüsü olmadığı için aradan geçen 8 ayda pazaryeri bir türlü hizmete açılamadı, pazar da her perşembe sokak aralarında kurulmaya devam etti.

KIŞ BİTMEDEN AÇILACAK

Pazaryerinin üst örtüsünün yapımı için her iki belediye de topu birbirine atınca, olan vatandaşa ve pazarcı esnafına oldu. Egeli Sabah'ın da gündeme taşıdığı sorun, sonunda iki belediyenin anlaşması ile sona erdi. Anlaşmaya göre üst örtü planını Konak hazırladı, Büyükşehir de yapımını üstlendi. Yine anlaşmaya göre haftada bir olan pazar sayısı salı ve perşembe olmak üzere iki güne çıkarıldı. Pazar tkezgahı kurulması için Askeri Hastane'nin karşısındaki otoparktan da yararlanılması kararlaştırıldı. Yetkililer üst örtüsünün yapımına ihale sonrası hemen başlanacağına ve kış sona ermeden tamamlanacağını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay kapalı pazarı için Büyükşehir-Konak el ele
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN