Tedavi sürecini hızlandıracağız

Giriş Tarihi: 8.11.2013

AK Parti İzmir Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar, kanser hastası çocuklara sahip çıkacaklarını belirtti, "İlgili bakanlıklarla görüşeceğim ve sorunları çözeceğiz" dedi

AK Parti İzmir Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar, Türkiye genelindeki yeşil kartlı lösemi (kan kanseri) hastası çocukların 10 günde bir yaptırmak zorunda oldukları sevk işlemi ve ilaç sorununu çözmek için harekete geçti. Hotar, Sağlık Bakanlığı ve ilgili bakanlıklarla görüşme sözü verdi. Konya Lösev bünyesindeki küçük kanser hastaları, AK Parti Grup Toplantısı'nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı dinleyip hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra AK Parti Genel Merkezi Sosyal İşler Başkanlığı'na geçti. Burada Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar ile görüşen çocuklar, sorunlarını ve isteklerini iletme imkanı buldu. Konya Lösemili Çocuklar Vakfı temsilcisi Kadriye Özdamar'ın da bulunduğu ziyarette çocuklar, yeşil kartlı olan lösemi hastalarının 10 günde bir sevk alma zorunluluğu bulunduğunu sürekli yollara düşmek zorunda kaldıklarını söyledi. Ayrıca hasta çocuklar, kullandıkları kanser ilaçlarının çoğu zaman karaborsaya düştüğünü ve bulamadıklarını, tedavilerinin bu nedenle aksadığını iletti.

"SAHİP ÇIKACAĞIZ"
Kanserle mücadele eden çocuklarınuzun süren tedavi süreçlerinde hastane yollarında sevk çilesi yaşamalarına üzüldüğünü belirten Hotar, "Sorunun çözümü için Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere ilgili birimlerle temasa geçeceğiz. Hem sevk sorunu, hem de ileç sıkıntısı kabul edilebilir bir durum değildir. Bu çocuklara sahip çıkmamız gerekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tedavi sürecini hızlandıracağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN