Denktaş'tan yatırım daveti

İZSİAD'ın toplantısına katılan KKTC Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, ülkedeki yatırım koşulları ve işbirliği olanaklarını İzmirli işadamlarıyla paylaştı

Giriş Tarihi: 9.11.2013
İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) geleneksel iş, siyaset ve sanat dünyasının önemli isimlerini konuk ettiği, "İş Dünyası Paylaşıyor" başlıklı toplantısına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş da katıldı. Kaya Termal Otel'deki toplantıda konuşan Denktaş, İzmirli işadamlarını yatırıma davet etti, "Adada çözüm olsun ya da olmasın, 10 yıl sonraki KKTC, bugünkü Kıbrıs gibi olmayacak. Bugün yatırım yapanlar, büyük fırsatlar elde edecek. Çözüm olsa da olmasa da Ada açılacak. Kıbrıslı Rum'dan çok daha büyük bir fırsata sahibiz. Bunu kullanamazsak, bunun yaratacağı fırsatları şimdiden görüp değerlendiremezsek bu bizim ayıbımız olacak" diye konuştu.

"KUMAR ÜLKESİ DEĞİLİZ"
Turizmin KKKTC için en önemli gelir kaynağı olduğunu ve 300 bin nüfusa karşın 18 farklı ülkeden 700 bin turist ağırladıklarını ifade eden Denktaş, "Türkiye'den gelen turist sayısı istediğimiz oranda değil. Kıbrıs, kumarın, gazinonun dışında birşeyin olmadığı bir ülke olarak tanınıyor. Oysa, değişik kültürlerin, Osmanlı'nın bıraktığı mirasla, el değmedik çevreye sahip, görülmeye değer bir çok güzelliği olan, günlerce gezilse bitmeyecek bir ülkeyiz. Bu ülke daha fazla ilgi bekliyor" diye konuştu. Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin Türkiye'yi tehdit olarak gördüğünü, Türk işadamlarının da Güney Kıbrıs ile iş yaparken KKTC'yi devre dışı bıraktığını belirten Denktaş, Türkiye'den isteklerinin devletten devlete bütçe aktarımı şeklinde yardımdan ziyade karşılıklı işbirliği, pazarlara ortak mal satma olduğunu da söyledi. Denktaş, "İZSİAD üyelerini Kıbrıs'a davet ediyorum. Fırsatlar müthiş. Bugün için kısıtlı, küçük görülebilir ama çözüm olsun ya da olmasın 10 yıl sonraki KKTC, bugünkü Kıbrıs gibi olmayacak. Bugün yatırım yapan, büyük fırsatlar elde edecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denktaş'tan yatırım daveti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN