Başterzi: Selçuk'a AK Belediyecilik gelecek

Selçuk Belediye Başkanı aday adayı Osman Başterzi, "Çeyrek asırdır görevde bulunan CHP, ilçemizi ileriye taşıyamadı" dedi

Giriş Tarihi: 10.11.2013
Selçuk Belediye Başkanlığı aday adayı Osman Başterzi, Selçuk'ta yapılması gereken çok hizmet olduğunu belirterek, ilçenin gerek konumu gerek doğal ve tarihi zenginlikleri, kaynakları ve turizm başkenti olabilecek avantajlara sahip olduğunu söyledi. Başterzi, "Ne yazık ki bu avantajların hiçbiri kullanılamıyor. Çeyrek asırdır görevde olan CHP zihniyeti, Selçuk'u ileriye taşımak yerine adeta küçültmek için elinden geleni yapıyor" dedi. Başterzi, Selçuk'taki belediye yönetiminin halinin ortada olduğunu, CHP'nin bu belediyecilik anlayışı ile Selçuk'ta seçim kazanmasının mümkün olmadığını belirterek, "Selçuk'da yerel seçimi AK Parti kazanacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Partisine gönül vermiş, AK Parti kültürünü almış vizyon sahibi her adayla biz bu seçimi alırız" dedi.

MERYEM ANA HEYKELİ

Selçuk'un tarihi ve turistik zenginliklere sahip olduğunu belirten Osman Başterzi şöyle konuştu: "Gerçek şudur ki, dünyada kültür (Efes), inanç (Meryem Ana) ve doğa (Pamucak) turizminin bir arada olduğu başka bir yer yok. Efes, Türk ve dünya turizmi açısından çok önemli bir merkez. Efes Arkeoloji Müzesi, ülkemizin en çok ziyaret edilen müzelerinin başında geliyor. Selçuklu sanatının en önemli eserlerinden İsa Bey Camii Selçuk'ta. Dünyanın 7 harikasından biri kabul edilen Artemis Tapınağı burada. Meryemana Evi, Hıristiyanlar için önemli bir hac merkezi. Ama bunların hiçbiri yerel yönetim tarafından yeterince değerlendirilemiyor. Brezilya'nın Rio de Janeiro şehrinde Corcovado Dağı üzerinde yer alan ve şehrin sembollerinden biri olan dev İsa heykelinin bir benzeri Meryemana için Bülbül Dağı'na yapılabilir." Şirince ve Pamucak gibi iki gözde turizm bölgesinin de Selçuk sınırlarında bulunduğunu ama buraların da yine yeterince değerlendirilemediğini söyleyen Başterzi, şöyle konuştu: "Bu kadar tarihi ve turistik avantajlara sahip ilçemiz bir cazibe merkezi, marka kent olması gerekirken bugün yerinde sayıyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başterzi: Selçuk'a AK Belediyecilik gelecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN