Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mavişehir'e tıp merkezi

Batı Anadolu Mavişehir Tıp Merkezi'nin açılışında konuşan Dr. Gürbüz, insan sağlığına çok önem verdiğini söyledi, "En büyük hayalim ülkemize sağlık üniversitesi kazandırmak" dedi

Giriş Tarihi: 10.11.2013
Batı Anadolu Sağlık ve Eğitim Kurumları (BASEK) bünyesinde kurulan Batı Anadolu Mavişehir Tıp Merkezi, gerçekleştirilen törenle hizmete girdi. Central Hospital'in Mavişehir'deki polikliniği olarak hizmet verecek olan tıp merkezinin açılış törenine Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Batı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ÖZAL TAVSİYE ETTİ
Sunuculuğunu TRT spor spikeri Murat Ünlü'nün yaptığı açılışta konuşan BASEK Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr. Özer Gürbüz, "Mavişehir kentinde yaşayanlar sağlık hizmeti için Çiğli, Karşıyaka, Alsancak'a gitmek zorunda kalıyorlardı. Artık Mavişehir'in merkezinde kurulan tıp merkezimiz, vatandaşlarımıza hizmet verecek. Ben bir sanayicinin oğluyum. 1988 yılında rahmetli Turgut Özal, bana bir kitap tavsiye etti. Kitap insan sağlığı ile ilgiliydi. Beni oldukça etkiledi. O günden sonra insan sağlığı hayatımın odak noktası oldu" dedi. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak açılış konuşmasında söz aldı, "Dilerim bu güzel tıp merkezi birçok insana şifa dağıtır. Özer Bey'in bir sağlık üniversitesi hayali var. Umarım o hayali de gerçek olur ve oranında açılışında birlikte oluruz" dedi. Bayaraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ise "Sayın Özer Gürbüz, bizim takip ettiğimizden daha fazla yatırım yapmış. Bu yatırımlar kendisine dönük değil kamuya yönelik yatırımlar olarak kalacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mavişehir'e tıp merkezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN