Akpınar: Konak'ta tempoyu artıracağız

CHP Konak Belediye Başkan aday adayı Akpınar, "İzmir bir orkestra ise o grubun kalbi Konak'tır. Önümüzdeki dönem daha ritimli bir kadroyla enerjimizi yükselteceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 13.11.2013
CHP Konak Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Mutlu Akpınar, renkli kişiliği, müziğe ailece tutkusu, bateriye olan düşkünlüğü ve bir dönem profesyonel kalecilik yaşantısı ile farklı bir görüntü çiziyor. Siyasi yaşamında da farklı ve alışılmadık bir görüntü ortaya koyan Akpınar "CHP'nin örgüt kademelerinde görev yaptım. Şimdi Konak halkına hizmet etmek istiyorum." dedi. Hedefinin Konak'ta hizmet temposunu artırmak olduğunu belirten Akpınar, "Büyükşehir ile ve diğer ilçe belediye başkanı arkadaşlarımla uyum içinde önemli işler yapmak istiyorum. İzmir bir orkestraysa o grubun kalbi, ritmi, uyumu Konak'tır. Bizim şefimiz Büyükşehir Belediye Başkanı. Önümüzdeki dönem daha ritmli bir kadroyla İzmir'in enerjisini yükselteceğiz" dedi.

"HUZUR VE REFAH İÇİN"
Siyasette gelecekle ve halkına hizmetle ilgili büyük hayallerinin olduğunu belirten Hüseyin Mutlu Akpınar, ",Siyaset kendini halkına dama, halkın mutluluğu huzuru ve refahı için çalışmaktır. Hepimizin bir hayali var. Hepimizin yaşadığımız yere dair söyleyecek bir sözümüz var. Değişimi, ama ileriye doğru daha özgür ve katılımcı bir değişimi gerçekleştirmek için binlerce ses bir olursak gelecekte bir o kadar da aydınlık ve güzel olacaktır. Bir gün bir fikir gelecek ve gelecek değişecekse, ben o geleceği değiştirmeye adayım" dedi.

"GELECEK BEKLENMEZ"
"Kentin 50 yılını planlamak zorundayız" diyen Akpınar şunları ekledi: "İzmir'in sorunu bugünlük bir sorun değil. Kent çarpık yapılaşmayla son 10 yılda karşı karşıya gelmiş değil. Ünlü Fransız besteci 'Müzik, notaların arasındaki boşluklardır' demiş. Benim için 'kent' de, binaların arasındaki boşluklardır. Konak'ta sadece kentsel dönüşümü değil, tarihsel dönüşümü sağlayacağız. Konak İzmir'in kalbi. Kemeraltı'ndan Basmane'ye, Agora'ya, Kadifekale'ye, Alsancak'a kadar tarihin önemli olaylarını yaşamış bir kent. Hedefimiz Konak'ı turizmin merkezi yapmak." Akpınar "Bir dönem profesyonel futbol yaşantım oldu. İyi bir kaleciydim. Kaleciler takımda arkadaşlarına sırtını dönmeyen tek oyuncudur. Siyasette de halkı hep kucakladım. Sırtımı hiçbir zaman İzmir halkına ve CHP örgütüne dönmedim. İl başkan yardımcılığı görevim boyunca da, üstlendiğim tüm görev ve sorumlulukları, CHP'nin disiplini ve ilkeleri çerçevesinde var gücümle yerine getirdim. Şimdi artık, İzmir'imizin en köklü ilçesi Konak'ta, projelerimle, emeğimle, deneyim ve birikimlerimle, siyasi tecrübelerimle, enerjimi ve hizmetlerimi en geniş şekilde İzmirliler'e hizmet için yürüteceğim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akpınar: Konak'ta tempoyu artıracağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN