Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'30 Mart'ta görevdeyim'

MHP Konak Belediye Başkan adayı iş adamı Adil Özyiğit, "İlçenin sorunlarının çözümü için 41 projem var. Bu çalışmalarımızda kadın ve gençlere çok iş düşecek" dedi

Giriş Tarihi: 16.11.2013
Konak Pier Rıhtım Cafe'de düzenlenen tanıtım toplantısına, Konak Belediyesi Başkan adayı Adil Özyiğit'in yanı sıra, MHP Konak İlçe Başkanı Fikri Atılbaz, MHP İl Başkan Yardımcısı Serdar Seçgin ve ilçe yöneticileri katılım gösterdi. İzmir Sanayici İşadamları Derneği (İZSİAD) yönetim kurulu üyesi işadamı Adil Özyiğit, toplantıda kentleşme, ulaşım, istihdam, otopark, turizm planlaması, kültürel, sportif eksiklikleri sıralayarak, gençler, kadın ve yaşlıların ihtiyaçlarına giderilmesine yönelik 41 ana proje hazırladıklarını söyledi. Ekonomik seviye ile yaşam kalitesini artırmaya dönük projeler geliştirdiklerini belirten Özyiğit, göreve gelmeleri halinde gençler ve kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak tüm projeleri birlikte hayata geçireceklerini söyledi. Toplumun refah seviyesinin yükselmesinde kadın ve gençlerin önem taşıdığını, belediyede de gençlerden oluşan danışma kurulu oluşturulacağını anlatan Özyiğit, "30 Mart'ta MHP amblemini Konak Belediyesi'ne asacağız. MHP bütün teşkilatlarıyla gençlere inanıyor. Gençlerin sinerjisini ve yaratıcı fikirlerini kullanacağız" dedi. Toplam 41 projeleri olduğunu fakat ilçe genelindeki acil problemlerin çözülmesi için bu rakamın 130'a çıkması gerektiğini ifade eden Özyiğit, "Kentte istihdamı artırmak ve turizmi geliştirmek amacıyla önemli projelere imza atacağız. Bunların başında Kadifekale'den Alsancak'a teleferik projesi geliyor. Deniz kıyısında da güvenli bir alanda vatandaşların denizden yararlanabilmeleri için kumsal yapacağız" dedi.

"OTOPARK YAPACAĞIZ"
İlçenin otopark ihtiyacını karşılamak için 2 yıl içinde en az 12 otopark projesini hayata geçireceklerini belirten Özyiğit, şöyle devam etti; "İlçede yardıma muhtaç dar gelirli vatandaşlara da onları rencide etmeden bir banka ile anlaşıp hilal kart aracılığı ile yardım yapacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'30 Mart'ta görevdeyim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN