Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ortak akılla çalışacağız

Giriş Tarihi: 16.11.2013

Konak Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Mutlu Akpınar, ilk önceliğini istihdama vereceğini, demokrasi anlayışıyla insana dokunan hizmetler üreteceğini dile getirdi

CHP Konak Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Mutlu Akpınar, belediyeyi cam gibi şeffaf bir anlayışla yöneteceğini söyledi, "Mali kontrolün yerel yönetimler üzerinde baskı aracı olarak kullanılmadan denetimin gerçekleşmesi esas alınmalıdır. Tüm dünyada sosyal demokrasi yerel yönetimlerin güçlenmesini isterken, bu güçlü yapıların saydam ve denetlenebilir olmasına da önem verir. Denetim, şeffaflık ve hesap verme sorumluluğu göstermelik kavramlar olmaktan çıkarılarak herkes ne yaptığımızı bilecek" dedi. CHP'de 25 yıllık aktif siyasi yaşamında İzmir'in sokaklarını karış karış gezdiğini ifade eden 44 yaşındaki Hüseyin Mutlu Akpınar, "Hep insanlarla birlikte oldum. Onların mutluluğu için çalıştım. Gücüm yettiğince sorunlarına çözüm buldum. Aday gösterilip seçilirsem bunu daha da artırarak devam ettireceğim. İyi bir çalışma grubumuz var. Onlarla birlikte yaratıcı olacağız, kente katkıda bulunmak isteyenlerle işbirliği yapacağız, yetkinliği önemseyeceğiz, katılımcı yerel yöneticilik anlayışıyla 'ortak akılla' hedefe ulaşacağız. Kimsenin yakınmayacağı bir belediye başkanı olacağım" diye konuştu. Belediyeyi devlet dairesi algısından çıkarıp kentin en büyük demokratik kitle örgütü algısına dönüştürmeyi amaçladığını ifade eden Akpınar, istihdama öncelik vereceğini, insana dokunan hizmetler üreteceğini dile getirdi, şöyle devam etti; "Vatandaş her türlü sorununda yanında belediyenin olacağını görecek. İnsanı merkeze koyan, emekten, barıştan, eşitlikten, özgürlükten, demokrasiden yana, bir arada yaşamı savunan bir anlayışla mişli geçmişten uzak, geleceği kurmaya talibim."

BERABERLİK VURGUSU
Akpınar, yerel yönetimleri yerel demokrasinin, hoşgörünün, çağdaş yaşamın, gelişmenin, katılımcılığın, halkla bütünleşmenin ve toplumsal dayanışmanın merkezi olarak gördüğünü de söyledi, "Ben, sorunlara çözüm üretmek için aday oluyorum. Sorunların altında ezilen insanlarımızın daha iyi ve onurlu bir yaşamı hak ettiklerine inandığım ve bunu yapabilecek kararlığa sahip olduğum için aday oluyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ortak akılla çalışacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN