Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nereden çıktı bu sansar!

İzmir büyükşehir Belediyesi, bir dizi sorunla boğuştuğu yetmiyormuş gibi, şimdi de sansarla uğraşıyor. Her yeri talan eden, kabloları, evrakları kemiren "sevimli konuk" bütün uğraşlara karşın bulunamıyor

Giriş Tarihi: 17.11.2013
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde krizlerin öne arkası bir türlü kesilmiyor. İhale krizi, atama krizi, polis baskını krizi derken belediyenin şimdi de nur topu gibi "sansar krizi" oldu. Nereden geldiği belirlenemeyen bir sansar, 7 katlı Büyükşehir Belediye Sarayı'nı mesken tuttu, çalışma ofislerini birbirine kattı. Olay geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşaviri'nin şikayeti üzerine ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre sabah işe gelen hukuk müşaviri odasının dağıldığını fark etti. Masa üzerindeki ayak izlerine bakılarak ilk önce fare sanıldı. Çevre Sağlığı Koruma Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren haşere ile mücadele ekibi, Hukuk Müşavirliği'ne giderek ilaçlama yaptı.

ÖZEL EKİP GELDİ
Tam her şey yoluna girdi denirken, bu sefer benzer şikayet Başkan Aziz Kocaoğlu'nun Özel Kalem Müdürü Levent İşler'den geldi. İşler, odasında evraklarla uğraşırken tavan arasında sansarın koşarken çıkardığı ayak seslerini duydu, fare zannederek ilaçlama ekibini çağırdı. Ekip ellerindeki projektörlerle özel kalemden havalandırma kanalına ışık tutu. O sırada ekipleri gören sansar hızla oradan uzaklaştı. Böylece fare sanılan hayvanın sansar olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine ilaçlama ekipleri geri çekildi yerine ise Sasalı'daki Doğal Yaşam Parkı'ndan uzman ekip çağrıldı. Ekip, Belediye Sarayı'nda incelemelerini sürdürürken, sevimli konuk rahat durmadı. Edinilen bilgiye göre önce Şirketler Koordinatörü Şükrü Parmaklı'nın 4. kattaki odasına girdi, evrakları dağıttı, telefon kablolarını yedi. Daha sonra yine aynı kattaki teftiş kurulu görevlisi bir bayan müfettişin odasını dağıttı. Sansar'dan gelen şikayetlere her geçen gün yenilerini eklenmesi üzerine, uzman ekip sansarın gidebileceği iki ayrı yere kapan kurup beklemeye başladı. Şu ana kadar kurulan tuzaklara yakalanmayan sansarın bundan sonra kimin odasını dağıtacağı ise merak konusu oldu. Belediye yetkilileri sansarın yakalanması halinde doğal yaşam parkına gönderileceğini duyurdu. Kediyi andıran uzun ve ince bir vücudu, uzun ve bol tüylü kuyruğu vardır. Boyu 40-50 santim, ağırlığı 2 kilo civarındadır. Boyunlarında beyaz renkte çatal şeklini andıran tüyler bulunur. Rengi parlak koyu kahverengindir. Sıkıştırıldıklarında oldukça tehlikeli olurlar. Gündüzleri uyuyup geceleri çift olarak avlanırlar. Kemirgenler, sürüngenler, tavuk, yumurta, meyve ve kuşlar temel besinleridir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nereden çıktı bu sansar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN