Türkiye'nin en iyi haber sitesi

18 yaşındaki genç uyuşturucu kurbanı

Giriş Tarihi: 20.11.2013

Buca'da geçtiğimiz Eylül ayında arkadaşlarıyla eğlenmek için bir araya geldiği evde fenalaşarak ölen 18 yaşındaki Faruk Almışlar'ın kanında amfetamin maddesi görüldü

Bayındır Ziraat Odası Başkanı Mümtaz Almışlar'ın 18 yaşındaki oğlu Faruk Almışlar'ın ölümünün ardındaki sır perdesi aralandı. İzmir Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsi sonucu Almışlar'ın kanında amfetamin maddesine rastlandı. Talihsiz gencin içtiği Ecstasy hapı nedeniyle öldüğü kesinleşti. Geçtiğimiz günlerde de üniversite öğrencisi Barışcan Akhan (19), ayakkabıcı İsa Ahmet Kaya (23) ve oto yıkamacısı Berk Gencer (19) aldıkları uyuşturucu sonucu hayatını kaybetmişti. Bir ay içinde ölen 4 gencin de uyuşturucu kurbanı olduğu ortaya çıktı.

FUARI GEZMEYE GELDİ

Bayındır ilçesindeki Ülfet Onart Lisesi'nden mezun olan 18 yaşındaki Faruk Almışlar geçen Eylül ayında 82. İzmir Enternasyonal Fuarı'nı gezmek için Bayındır Ziraat Odası Başkanı olan babası Mümtaz Almışlar'dan izin alarak 3 arkadaşıyla İzmir'e geldi. Burada diğer arkadaş grubuyla buluşan Almışlar, fuarda gezdikten sonra arkadaşlarının Buca'daki evine gitti. Evde arkadaş çevresiyle uyuşturucu hap alıp eğlenmeye devam eden genç, gece fenalaşınca Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yoğun bakım ünitesinde 6 gün yaşam savaşı veren Almışlar, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. Aldığı aşırı dozdaki uyuşturucu hap nedeniyle fenalaşan Faruk Almışlar'ın ölümü hastanede umutla bekleyen baba Mümtaz ve anne Sevim Almışlar'ı perişan etti. Talihsiz gencin diyabet hastası kardeşi Mahir (16) ölüm haberini alınca gözyaşlarına boğuldu.

GÖZTEPE TARAFTARIYDI

Oğlunu uyuşturucuya kurban veren Bayındır Ziraat Odası Başkanı Mümtaz Almışlar (39), eşi Sevim (37) ve küçük oğlu Mahir Almışlar (17) olaydan bir ay sonra, "Başka Faruklar ölmesin diye uyuşturucuya hayır" mitingi düzenlemiş, Almışlar ailesinin evinin önünden başlayan mitinge yaklaşık 5 bin kişi katılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
18 yaşındaki genç uyuşturucu kurbanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN