Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tavşanlı'da 68 çiftçiye üretim desteği

Tavşanlı İlçe Tarım Müdürlüğü'nde düzenlenen törenle, 68 çiftçi için hazırlanan zirai projeler onylanarak kamuoyuna tanıtıldı.

Giriş Tarihi: 21.11.2013 14:48
İl Özel İdaresi kaynaklarıyla desteklenen proje kapsamında 8 çiftçiye badem fidesi dağıtılırken 60 çiftçinin de yonca, fiğ ve bağ tesisi projeleri onaylanmış oldu. Geçtiğimiz aylarda onaylanan projelerle birlikte toplam sayı 278'e ulaştı.

İlçe Tarım Müdürlüğü'nde düzenlenen törene Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, İlçe Özel İdare Müdürü Necati Derin, İl Genel Meclisi üyesi Bilal Kıyak, köy muhtarları ve projesi onaylanan çiftçiler katıldı. Törende kısa bir brifing veren İlçe Tarım Müdürü Ahmet Temel, projenin amacını tarımsal faaliyetlerde çeşitliliği artırmak olarak nitelendirdi. Temel açıklamasında " Yem bitkileri yetiştiriciliğini ve meyveciliği geliştirmek için 2013 yılında genel bütçeden ve İlçe Özel İdaremiz tarafından temin edilen kaynaklar sayesinde üreticilerimize tohum, fide ve fidanlar dağıtıyoruz.

Genel bütçeden organik ceviz tarımını geliştirme projesi kapsamında 22 bin 400 TL bedelli 4 bin adet ceviz alınarak üreticilerimize dağıtıldı. İl Özel İdaremiz tarafından Tavşanlı'ya da 42 bin TL'lik ödenek ayrılmıştır. Çilek, üzüm, elma ve ceviz üretimi için kullanılan kaynaklar ilçemizin ekonomisine katkı sağlayacaktır. Bu projelerimizi hayata geçirmede her zaman yanımızda olan Kaymakamımız Numan Hatipoğlu'na, İl Genel Meclisi üyelerimize ve Özel İdare Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum" dedi.

Proje destekleme töreninde konuşan İl Genel Meclisi üyesi Bilal Kıyak ise kırsal alanda yaşayan vatandaşların kalkınmasını amaçladıklarını söyleyerek, alt yapı çalışmalarında da belirgin bir rahatlama olduğunu kaydetti. Kıyak, İl Özel İdaresi olarak bundan sonraki çalışmalarda üretim noktasında geliştirilen bu tür projelere ağırlık vereceklerini söyledi.

Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu ise, kaymakamlığa bağlı tüm kurumlarla birlikte zirai çalışmaların güçlendirilmesi için var güçleriyle çalıştıklarını belirterek " Bizler ekonomiye katkı vermek amacıyla meyve fidesi konusunda önemli çalışmalar yürütüyoruz. İmkanlarımızı kullanarak vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bugün dağıttığımız fidanlar, üretilecek yonca ve fiğlerin hanelerinize bol kazanç getirmesini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.İha özel haber.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tavşanlı'da 68 çiftçiye üretim desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN