Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Derdİmİz İzmİr'

Giriş Tarihi: 22.11.2013

Çiğli'de binden fazla partili ve muhtarlar tarafından karşılanan CHP İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı Hüseyin Aslan, "Sosyal belediyecilik yolunda İzmir'de tarih yazacağız"dedi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı, Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Menemen'den başladığı ilçe örgütleri ziyaretlerine Çiğli ile devam etti. Menemen'de yaklaşık 500 kişiye seslenen Aslan, Çiğli'de de bine yakın partili ile biraraya geldi. 27 mahalle muhtarından 20'sinin de ziyarette destek verdiği Aslan, Çiğli'nin İzmir'in vitrini olduğunu ve bu vitrinin yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirtti. Aslan, " Keşke Çiğli'nin her bölgesi bizim Egekent'ler gibi planlı ve modern olsaydı, keşke bu örnek alınmış olsaydı. Ama artık önümüze bakmak zorundayız. Ben insanları seviyorum ve inanıyorum ki; örgütümüzle, partiye gönül vermiş vatandaşlarımızla yerel demokrasi, yerel katılım ve sosyal belediyecilik yolunda İzmir'de tarih yazacağız" dedi. Aslan, Mart 2014 yerel seçim süreci ve adaylığını değerlendirmek için ziyaret ettiği CHP Çiğli ilçe örgütünde de Başkan Nihat Gültekin ve kalabalık bir partili grup tarafından karşılandı. İlçeye bağlı mahalle muhtarları ile ilçe belediye başkan aday adaylarının ekiplerinin de yoğun ilgi gösterdiği ziyarette Aslan, Çiğli İlçe Başkanı Gültekin'i birlik ve beraberliği tesisinden dolayı kutladı. Ege- Koop'un Çiğli'de doğduğunu ve en önemli yatırımlarını burada gerçekleştirdiğini kaydeden Aslan şöyle konuştu: "Ege-Koop bir sivil toplum kuruluşudur, ama aynı zamanda en iyi örgütlenme modelidir. Sadece Çiğli'de 41 kooperatif kurmuştur. Ege-Kent 1 projesini yıllar önce burada planlı yerleşim alanları yokken, 59 hektarlık dev alanda 9 bin 800 konut inşa ederek tamamladık. Türkiye'de böyle bir proje yoktur. Buna karşın Ege-Koop'ta mağdur olan kimse de yoktur. Ortak akla önem vermeseydik, demokrasi kültürü ve örgütlülük bilincine inanmamış olsaydık başarılı olamazdık. Bizim bu kentin gelişimine doğrudan katkılarımız var. Keşke Çiğli'nin her bölgesi de Ege-Kent'ler gibi planlı, programlı olsaydı, zamanın idarecileri bunu görüp, örnek alabilseydi."

HER SORUNA EL ATILACAK

Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olmasına karşın kendisini siyasetçi olarak görmediğini belirten Aslan, şunları ekledi: "Ben insanları seviyorum. Ben İzmir'i seviyorum. Bu kentin çok daha iyi durumda olmasını, insanlarının yaşam kalitelerinin üst düzeyde olmasını istiyorum. Benim ne paraya, ne mala, ne makama ihtiyacım var. İzmir'i bir dünya kenti yapmak için elimi taşın altına koydum. Ve yola da polemiklerle, türlü ideolojik çekişmelerle çıkmadım. Proje dedim, çözüm dedim. Bu nedenle Ege-Koop Proje Merkezi'ni kurup, harekete geçirdim. İlk beş projemizi açıkladık. 200 proje daha var. Bu göreve talipsek, bu göreve geleceksek projelerimizle, kadromuzla, seçimin hemen ertesi günü işe başlayacak şekilde geleceğiz. Trafikten kentsel dönüşüme, otoparktan diğer birçok soruna el atacağız. Kısa, orta ve uzun vadeli projelerle İzmir'i ayağa kaldıracağız. Bizim geçmişte yaptıklarımız bu günümüze kefildir. Bizim derdimiz İzmir. Buradan söylüyorum, bu göreve kim seçilirse seçilsin projelerimle destek olacağım. Kimsenin kuşkusu olmasın."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Derdİmİz İzmİr'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN