Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Gençler sebat etsin başarı mutlaka gelir"

Giriş Tarihi: 22.11.2013

Kristal Yağları Yönetim Kurulu Başkanvekili Baran, Gediz Üniversitesi'nin gençlerine girişimcilik dersi verdi, "Başarıya ulaşmadaki hedef, sebat etmekten geçer" dedi

Gediz Üniversitesi, Ege Bölgesi'nin ilk girişimcilik yüksek lisans programını açtı. Ülkemizin gurur kaynağı olan Anadolu kaplanlarına Ege efelerini eklemek hedeflendi. Bu amaçla, iş dünyasının duayen isimleriyle birlikte eğitim veriliyor. Genç girişimcilerle ilk olarak Tamer Taşkın buluştu, deneyimlerini aktardı. İkinci dersi Kavuklar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavuk verdi. Başarılı bir girişimci olmanın sırlarını anlatan Kavuk, iş yaşamında kazandıran tüyoları öğrencilerle paylaştı.

"İŞ SEVEREK YAPILMALI"
Son olarak Kristal Yağları Yönetim Kurulu Başkanvekili Ayhan Baran, Gediz'in gençlerine girişimcilikle ilgili ders verdi. Hocalık kürsüsüne çıkan Baran, Kristal Yağları ve bir süre başkanlığını yürüttüğü İzmir Sanayicileri ve İşadamları Derneği'ndeki (İZSİAD) tecrübelerini öğrencilere aktardı. Gençlerin başarıya ulaşmadaki hedefleriyle ilgili konuşan Baran, "Sebat eden ileride başarıyı yakalar. Bunu zaman için de kendisi görür. Önemil olan gençlerin işi sevmesi, kendini vermesi" dedi. Gediz Üniversitesi Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Funda Yercan da başarılarıyla ülkemizin gurur kaynağı olan isimlerin bu eğitimin parçası olmasının önemine dikkat çekti, "Girişimciliği en güzel girişimciler anlatabilir. Kendi işini kurmak isteyen ancak bu konuda bilgi ve deneyim eksikliği duyanların, önlerine çıkan fırsatları fark edip değerlendirmelerini, bu fırsatlarla kalıcı ekonomik ürün ve hizmetler üretip istihdam oluşturabilmelerini sağlamak istiyoruz. İş dünyasıyla güçlerimizi birleştirerek verdiğimiz eğitimle bunu gerçekleştireceğimize inanıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Gençler sebat etsin başarı mutlaka gelir"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN