Sağlıkta işaret dili

İzmir Dr.Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin hemşire, memur, temizlik ve güvenlik görevlilerinden oluşan 58 personeline işaret dili eğitimi verildi

Giriş Tarihi: 22.11.2013
İzmir Dr.Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi personeli işaret dilini öğrendi. Hemşire, memur, temizlik ve güvenlik görevlilerinden oluşan 58 kişiye hastane yönetimi ve Konak Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile işaret dili eğitimi verildi. Hastaların, memnuniyetini arttırmak amacıylav verilen eğitime katılan personelden hiçbir ücret talep edilmezken, hastane yönetimi personelin eğitim çalışmasına ilgisinden oldukça memnun kaldı.

İŞARET DİLİYLE MARŞ
İşaret dili eğitimine katılan 58 personel, İzmir Dr.Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan tören ile sertifikalarını aldı. Törenin ardından, salondaki bulunan herkes saygı duruşunun ardından işaret diliyle İstiklal Marşı'nı okudu. Hastanenin, engelli hizmetleri ile ilgilenen İdari ve Mali Hizmetler Müdür Yardımcısı Sibel Battal Sezen, "Her hastanede en az 1 işaret dili bilen bir çalışanın olması gerekiyor. Fakat 1 kişi tüm hastaneye yetemiyor. Rapor alabiliyor, izne çıkabiliyor, böyle durumlarda yerine bakan kimse olmadığı için sıkıntılar yaşanıyor. Biz de bunun önüne geçebilmek için İşaret Dili Çevirmen ve Eğitimcileri Derneği hocaları ve Konak Halk Eğitim Merkezi ile proje geliştirdik. Her personelimiz toplam 120 saat işaret dili eğitimi aldı. Bu sertifikalar ile bir meslek daha edinmiş oldular" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıkta işaret dili
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN