Kitvak üçledi

KİTVAK daha önce Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi'ni ve 120 yataklı hasta konukevi yaptırdı. Şimdi de Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Hastanesi için 82 yataklı hasta konukevinin temelini attı

Giriş Tarihi: 23.11.2013
DEÜ Tıp Fakültesi bahçesinde 3 bin 800 metrekarelik alana yapılan hasta konukevi için geçtimiz yıl Rektör Mehmet Füzün ile Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın katıldığı törende KİTVAK ile DEÜ arasında protokol imzalanmıştı. Protokol uyarınca hızla başlanan binanın temeli atılıp birinci katının da tüm kaba inşaatı tamamlandı. Dün ise DEÜ KİTVAK Konukevi'nin kamuoyuna tanıtımı için temsili temel atma töreni düzenlendi.

KALABALIK PROTOKOL

Törene CHP İzmir Milletvekilleri Mehmet Ali Susam, Mustafa Moroğlu, sağlıktan sorumlu İzmir Vali Yardımcısı Celal Ulusoy, Rektör Prof.Dr. Mehmet Füzün, KİTVAK Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Suat Çağlayan, KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul ile hayırseverler ve sağlık çalışanları katıldı. KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı Soncul, Türkiye'ni dört yanından kanser hastalarının tedavi olmak için İzmir'e geldiğini, uzun süreli bu tedavilerde hasta ve yakınlarının "barınma" sorunuyla karşı karşıya kaldığını, konukevinin bu açıdan önemli bir ihtiyaca yanıt vereceğini söyledi. Soncul, "Bu projeyi gerçekleşirmek yine KİTVAK'a gönül veren hayırseverlerimizin katkılarıyla mümkün olacak. Bu eser bizim değil, hayırsever İzmirlilerin eseri olacaktır" dedi. 10 engelli odası, ikisi suit olmak üzere 41 oda ve 82 yataklı olarak planlanan konukevinin büyük bir proje olduğuna dikkat çeken Soncul, "Bu projeyi gerçekleştirmek yine KİTVAK'a gönül veren hayırseverlerimizin katkılarıyla mümkün olacak. Yürekten inanıyoruz ki bu desteklerle 36 ayda tamamlanması öngörülen konukevini 30 ayda tamamlayıp hizmete açacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kitvak üçledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN