Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiğli'ye 45 milyona 150 yataklı hastane

Giriş Tarihi: 3.12.2013

EKOL Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Mehmet Baz, 45 milyon liralık yatırımla Çiğli'ye 150 yataklı genel bir hastane yapacaklarını söyledi

İzmir'de sağlık sektörünün öncü kuruluşlarından biri olan EKOL Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Mehmet Baz, 45 milyon liralık yatırımla Çiğli'ye genel bir hastane yapacakları müjdesini verdi. Tesisin 17 bin 500 metrekarelik alana kurulu bir hastane olacağını belirten Baz, "Hastanemiz 150 yataklı olacak. Çok yakında inşaatına başlayacağız. İzmir Ekonomi Üniversitesi ile de görüşmelerimiz devam ediyor. Belki bir üniversite hastanesine entegre etme durumu olacak" diye konuştu.

MANİSA'YA DA AÇILACAK

Hastanelerinde Prof. Dr. Tansu Erakgün'ün bebeklerin göz ameliyatlarını yaptığını belirten Opr. Dr. Mehmet Baz, göz konusunda çok iyi olduklarını dile getirdi. Manisa'da da bir merkez açacaklarını dile getiren Baz, şöyle konuştu: "Sabuncubeli Tüneli yapıldıktan sonra Manisa artık İzmir ile bütünleşmiş olacak. Manisa adeta şehir içi gibi olacak. Manisa'da AK Parti'nin yeni il binasının olduğu caddede yer alacağız. Göz ve kulak burun boğaz bir arada olacak. Ekol olarak kadroyu seçerken alanlarında en başarılı hocaları bünyemize kattık. Oğullarımdan biri İngiltere'de işletme masteri yaptı ve geldi. Diğeri de Amerikan Koleji'ni bitirdi. Şimdi İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okuyor. Doktor yapmak istedik ama olmadı. Üniversiteye başlamadan önce bademcik ameliyatına girdi. Kan görmeye dayanamadığı için doktor olmak istemedi. Hukukçu olacak. Zaten bir hukuk birimimiz de var" dedi.

durum AMERİKA'DAN İYİ

Hizmet bedelinin hastaneden hastaneye değiştiğini belirten Baz şunları ekledi: "Yüzde 200 katkı payı alınabiliyor ama her hastane aynı oranda almıyor. Bazıları hiç almıyor. Mesela biz profesörlere muayene olanlardan yüzde 200 katkı payı alıyoruz. Uzman doktorlara muayene olan vatandaşlardan ise yüzde 90 katkı payı uygulamamız var. Bazı hastaneler hiç almıyor. Devlet kendi verdiği parayı son 6 yılda hiç arttırmadan böyle uygulama başlattı. Ama dünyadan hiçbir yerde özel sağlık sektörünü sübvanse eden böyle bir yapı yok."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiğli'ye 45 milyona 150 yataklı hastane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN