Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Çocuk gİbİ ağlama'

Giriş Tarihi: 3.12.2013

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin'in dünkü basın toplantısını yorumladı, "Oyuncağı alınmış çocuklar gibi ağlamasının bir manası yok" dedi

Karşıyaka Belediye Başkan adaylığı için CHP Genel Merkezi'nden vize alamayan ve yola il başkanı olarak devam edecek olan Ali Engin'in gündemi değiştirmeye çalıştığını söyleyen Akay, "Sayın Ali Engin'in sıkıntısını anlayabiliyoruz. Karşıyaka'ya aday olmak istiyordu, vizeyi alamadı, şimdi gündemi nasıl değiştirebileceğinin gayretine girdi. Elinden oyuncağı alınmış çocuklar gibi ağlamasının bir manası yok. Aday olamadı, kendisini istemediler, yapacak bir şey yok, yoluna böyle devam etsin, ona buna çamur atarak gündemi değiştirmeye çalışmasın" dedi. Akay, "Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Binali Yıldırım üzerinden prim yapmaya çalışmak, CHP'lilerde bir alışkanlık haline geldi. Sayın Ali Engin de oyunu bozulunca, hesabı tutmayınca, gündemi değiştirmek için aslı astarı olmayan iddialarla Sayın Bakanımıza saldırıyor. Kusura bakmasın, İzmirliler bu zokayı yutmaz. Herkes kendi işine baksın, kimse kimsenin üzerinden prim yapmanın, gündemi değiştirmenin gayreti içerisinde olmasın" diye konuştu.

KÜÇÜK NUMARALAR

Karşıyaka Belediye Başkanlığı hayalini her fırsatta dile getiren, bu doğrultuda adaylık talebini de CHP Genel Merkezi'ne ileten Ali Engin'in, bu talebi reddedilince ne yapacağını şaşırdığını ifade eden Ömer Cihat Akay şöyle konuştu: "Sayın Ali Engin adaylık talebi reddedilince şaşkına döndü. Önce bir düşündü, taşındı, ne yapabilirim de gündemi değiştirebilirim diye beyin jimnastiği yaptı, sonra aklına Sayın Bakanımız Binali Yıldırım'a yüklenmek geldi. Başta Sayın Aziz Kocaoğlu olmak üzere CHP'lilerin genel alışkanlığını tekerrür ettirdi. Sayın Kocaoğlu'nun da zaman zaman sıkıştığında, gündemi değiştirmek için Sayın Bakanımız üzerinden prim yapma gayretini izliyoruz. Sayın Ali Engin, Kocaoğlu'ndan öğrendiğini yaptı. Ben kendisine bu küçük numaralardan vazgeçmesini öneriyorum. Çıksın, mertçe kendisini neden aday yapmadıklarını, verdikleri sözleri neden tutmadıklarını açıklasın. Başka siyasi partiler üzerinden mesaj verme gayreti içerisinde olmasın. Kendisinin CHP İl Başkanı olarak, başkanlık makamının onurunu korumak için görevinden istifa etmesi gerekmektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çocuk gİbİ ağlama'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN