Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çeşme'de beni kimse yıkamaz

Giriş Tarihi: 5.12.2013

Egeli Sabah'a yaptığı ziyarette Çeşme'deki aday bolluğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, "Beni zorlayacak bir aday yok" dedi

Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, 30 Mart 2014'te yapılması planlanan yerel seçimler öncesi Egeli Sabah'ı ziyaret etti. Çeşme'deki aday adaylığı bolluğuna dikkat çeken Tütüncüoğlu seçimler öncesi iddialı konuştu. Tütüncüoğlu, "Çeşme'de beni kimse yıkamaz" dedi. TOKİ'nin Çeşme'de yapmayı düşündüğü konutlarla ilgili yeni planların geldiğini belirten Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, "Planlara göre binalar 4 katlı olacak. 10-15 tane de villa var. Villaları neden yapıyorlar bilmiyorum. Çeşme'deki yoksullar mı kalacak göreceğiz. Biz iki tane yaptık. Biri benden evvel yapıldı. Zor adam çıktı. 26 bin liraya mal oldu. Şimdi 300-350 bin liraya satılıyor. Biz oraya 1990'lı yıllarda 100 kişiyi tamamlayamamıştık. TOKİ'nın konut yapacağı yeri turizm bölgesi ilan ettiler. Sonradan iptal ettiler" diye konuştu.

"EMLAK DEĞERİ ARTIYOR"
Türkiye'de emlak değeri en fazla yükselen ilçenin Çeşme olduğunu belirten Tütüncüoğlu, "Rant Çeşme'de yaşayanların ve dürüst namuslu yatırımcıların hakkıdır. İster görevde olayım, ister olmayayım bunun mücadelesini vereceğim. Beni geçtiğimiz günlerde Çin'den çağırdılar. Çin'in Hunan Eyaleti, Changsha şehrinde Dünya Agroturizm Kalkınma Forumu'na katıldım. 36 belediye başkanı ve 5-6 büyük turizm firması vardı. Büyükelçi'ye 'Size bize davet geldiği soruldu mu?' dedim. O da bana 'Bize bildirilmedi. Bize bildirilseydi Dışişleri Bakanlığı'na haber verirdik' dedi. Çinliler dünya basınını takip ederken bizi bulmuş. İngiltere'de Cruise İnside adlı dergide 2008 yılında en iyi gezilecek yer seçilmişiz. Bu dergiden bizi bulup davet etmişler" dedi. Çeşme'de aday adaylarının bolluğuna dikkati çeten Tütüncüoğlu şöyle dedi:

"ÇOĞU ARKADAŞLARIM"
"Bizi zorlayacak aday yok. Çeşme'de yaşayanların büyük bir kısmı akrabam ve arkadaşlarım. Bize köyler bağlandı. Köylerin hepsine gelin bakın. 3 köy bağlandı. Bir gün çıkın Ovacık Köyü'ne gidip sorun. Bin 800 kişi yaşıyor. Germiyan'de 600 kişi var. Ildır'da 550 kişi var. Ildır'ın yüzde 80'ini bizimle. Germiyan'de yüzde 60'şız. Yüzde 40'ı da ya BDP'ye ya da Ak Parti'ye oy atacak. Çeşme'de beni kimse yıkamaz." İzmir'de ticaret odalarının kruvaziyer turizmine çok iyi destek verdiğini anlatan Tütüncüoğlu, Çeşme Limanı'na gelen kruvaziyer gemilerindeki turistlerin Meryem Ana'ya gitmelerinin en fazla 1 saat sürdüğünü belirtti. Tütüncüoğlu, "Çeşme'de kruvaziyer turizmi yeni başladı. Konutta Çeşme'nin yeni büyüme aksı Ovacık'a kadar geliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çeşme'de beni kimse yıkamaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN