Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ege-Koop arsaları kapış kapış gidiyor

Giriş Tarihi: 5.12.2013

Ege-Koop'un Menemen'de bulunan Villakent alanında satışa sunduğu imarlı arsaların yüzde 60'ı, kampanyanın başlamasından sadece beş gün sonra satıldı

Kooperatifçiliğin güçlü ve güvenilir markası Ege-Koop'un, Menemen'deki Avrupa standartlarındaki projesi Villakent alanında satışa sunduğu son 66 arsanın yüzde 60'ı kampanyanın başlamasından sadece beş gün geçmesine rağmen satıldı. Gayrimenkul uzmanları, 5 bin lira peşinat ve vade farksız altı taksit imkanı sunulan arsaların aynı zamanda da imarlı, tapulu, projeli ve yüzde 40 inşaat hakkına sahip olmasına vurgu yaptı, "İmarlı arazi sağlam yatırımdır. İmarlı arsada risk almazsınız ve ilerde fiyatı belli bir seviyeye mutlaka yükselir. Bu fırsat zaten kaçırılmazdı" dedi. Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, ülke ekonomisinin sıkıntılı bir süreçte olduğu bugünlerde inşaat sektöründe de ciddi bir duraksama yaşandığını belirtti, "Buna rağmen arsa kampanyamız çok büyük rağbet gördü. Zaten yoğun talep üzerine satışa çıkarmıştık. Yüzde 60'ı satıldı. Ortaklarımız gerçekten iyi bir yatırım gerçekleştirdi" dedi. Kent merkezine yakın olmasına rağmen şehrin hareketli ve stresli yaşamından uzak, doğayla iç içe, Avrupa standarlarında bir hayat imkanı sunan Villakent'teki arsa kampanyası gerek İzmir gerekse Türkiye'nin birçok kentindeki yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Arsalar, kampanyanın start almasıyla birlikte adeta kapışıldı. Koşulsuz, kefilsiz, vade farksız 6 taksit imkanıyla satılan arsaların yüzde 60'ı sadece ilk beş günde tükendi. Talepler üzerine satışa sunulan ve büyüklükleri 320 metrekare ile 746 metrekare arasında değişen son 66 arsa için sadece 5 bin lira peşinat alındı.

UZMANLAR: SONUÇ NORMAL
Öte yandan gayrimenkul uzmanları, Ege-Koop'un arsalarına gösterilen ilgiyi şaşırtıcı bulmadıklarını dile getirdi, "Bölgede bin bahçeli konut var. Bir yandan öğrenci sayısı 5 bini aşan Gediz Üniversitesi ile yeni eğitim üssü olarak nitelenirken diğer yandan plastik sanayi de buraya yerleşiyor. Körfez manzaralı, müstakil, tapulu, imarlı ve mimari projeli arsalar. İmarlı arazi sağlam yatırımdır. Tüm bunları düşündüğünüzde gösterilen ilgi şaşırtıcı değil" dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege-Koop arsaları kapış kapış gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN