Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kocaoğlu adı net değil'

Giriş Tarihi: 5.12.2013

Kılıçdaroğlu'nun, Başkan Kocaoğlu ile ilgili açıklamalarını yorumlayan İzmirli vekiller Erdal Aksünger ile Aytun Çıray, "Aday ismi henüz netleşmedi" dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyareti sırasında yaptığı, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu istediği sürece kendisiyle devam edeceğiz" açıklaması farklı yorumlara neden oldu. CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel ve CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, bu açıklamayı doğal karşılarken CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger ile Aytun Çıray, Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin aksine Büyükşehir adayının isminin henüz net olmadığını ifade ettiler. CHP İzmir Milletvekili, Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Birgül Ayman Güler ise, "ABD bu konuları konuşmak için çok uzak" dedi. CHP İzmir'de kimin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı merak konusu olurken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD gezisi sırasında, "Kocaoğlu istediği sürece kendisiyle devam ederiz" dedi. Kılıçdaroğlu'nun açıklaması parti İzmir örgütünün farklı kanatlarında farklı değerlendirmelere yol açtı. Geçen hafta Kılıçdaroğlu'nu ziyaret ederek, "Kocaoğlu'na mecbur değilsiniz" diyen milletvekillerinin arasında yer alan CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, partilerinde genel başkanının kararlarının kesin olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu'yla ABD'de bulunan Aytun Çıray da, "Genel Başkanımız, İzmir konusunda bir karar vermedi. Çünkü anketler sonuçlanmadı" dedi.

KOCAOĞLU KİMİ İSTİYOR
Ayrıca Kocaoğlu'nun birçok belediye başkanının aday gösterilmemesi için genel merkezle temasta olduğu öne sürüldü. Özellikle Konak, Bornova ve Karşıyaka'da değişikliğe gidilmesi gerektiğini, çevresine görüş bildirdiği biliniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kocaoğlu adı net değil'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN