Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Binali Bey İzmir için büyük bir şans'

Giriş Tarihi: 7.12.2013

AK Parti İzmir milletvekilleri Aydın Şengül, Ali Aşlık ve Yusuf Kenan Çakar Ulaştırma Bakanı Yıldırım'ın İzmir adaylığı ile ilgili görüşlerini açıkladı

Başbakan Vekili Beşir Atalay'in önceki gün "Binali beyi inşallah gelecek hafta İzmir'e uğurlayacağız, oraya götüreceğiz" şeklindeki açıklamasının ardından Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. Yıldırım'ın İzmir adaylığıyla ilgili AK Parti İzmir milletvekilleri Aydın Şengül ve Ali Aşlık ile İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Yusuf Kenan Çakar görüşlerini açıkladı. Başbakan Vekili Beşir Atalay, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile geldiği Hatay'da, AK Parti İl Başkanlığı önünde, "Hatay en şanslı illerden biri. En başarılı bakanlarımızdan birini buraya gönderiyoruz. AK Parti ezberleri bozan bir parti. Hep böyle yeni atılımlar yapar, şaşırtır. Bu dönem ülke genelinde, genel politikalarda hamdolsun çok büyük adımlar atıldı ama yerel yönetimlerde de o başarılı arkadaşlarımıza ihtiyaç var. Türkiye'yi imar eden en başarılı bakanlarımızdan Binali beyi de inşallah gelecek hafta İzmir'e uğurlayacağız, oraya götüreceğiz. Farklı bir hükümet, partiyiz" diye açıklama yaptı. AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, "Binali Bey'i anlatmaya gerek yok. Türkiye'nin en başarılı ulaştırma bakanlarından biri. İzmir'den bakan olması İzmir için büyük bir şans. İzmir'e ciddi yatırımlar yaptı. İzmir bu şansını Binali Bey'i belediye başkanı yaparak değerlendirecektir diye düşünüyorum. Binali Bey, çok siyasallaşmamış, hizmetleriyle öne çıkmış, projeleriyle konuşan bir kişiliğe sahip. İzmir'de hangi siyasi partiden olursa olsun herkesin ona karşı bir sempatisi var. Bu özelliği sandığa da yansıyacaktır. Kazanan İzmir olacak" dedi. AK Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık ise Binali Yıldırım'ın İzmir adaylığını değerlendirirken, "Sayın Yıldırım, sayın Başbakanımız'ın ricasını kırmayarak İzmir'e aday oldu. Kendisi tam bir ekip ve görev adamıdır. İzmir'e çok güzel eserler kazandıracaktır. Kısa zamanda güzel işlere imza atacaktır. Hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

ÇOK SEVİLEN BAKAN
AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait ise, "İzmir'e hayırlı olsun. AK Parti Binali Bey'i aday göstererek İzmir'i ne kadar çok almak istediğini gösterdi. Sayın Başbakanımız 'İzmir'de iddialıyım' mesajını verdi. Binali Bey çok sevilen ve icraatçı bir bakan" dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Yusuf Kenan Çakar da "Binali bey, 11 yıldır Türkiye Cumhuriyeti'nin Ulaştırma Bakanlığı'nı yapan, en büyük icraatçı Bakan olmuştur. Hiç değişmeden bakanlık yapan çok kıymetli bir devlet adamıdır. Binali bey icraat adamıdır"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Binali Bey İzmir için büyük bir şans'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN