Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenciler, Ekol Sanat'ta bulustu

Çiğli'de açılan Ekol Sanat Galerisi ziyaretçi akınına uğruyor. Galeriyi son olarak, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Saint Joseph Fransız Lisesi öğrencileri ziyaret etti

Giriş Tarihi: 7.12.2013
Çiğli'deki Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi'nin yanına açılan Ekol Sanat Galerisi ziyaretçi akınına uğruyor. Galeriyi son olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ve Saint Joseph Fransız Lisesi öğrencileri ziyaret etti. Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Baz tarafından karşılanan öğrenciler Ressam Devrim Erbil'in, "Renkler ve Teknikler" adlı söyleşide biraraya geldiler. Ressam Devrim Erbil ile karşılıklı söyleşide Ünlü ressam Erbil öğrencilere Moda ve Sanat üzerine seminer verdi.

"SANAT MERKEZİ OLACAK"
Hastaneciliğin yanı sıra sanata ve sanatçıya verdiği önem ve değerle de tanınan Op. Dr. Mehmet Baz tarafından karşılanan öğrenciler önce sanat galerisinde sergilenen Devrim Erbil'in eserlerini yakından inceledi. Öğrenciler resimler hakkında Ressam Devrim Erbil'den bilgiler aldı. Ressam Devrim Erbil'in seminerinden önce açıklama yapan Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Baz, Ekol Sanat Galerisi'nde tanınmış ressamların eserlerinin sergileneceğini, sık sık ressam ve sanatseverlerle buluşma toplantılarının düzenleneceğini söyledi, "Sanatçılarla, sanatseverleri, öğrencileri ve toplumu sık sık bir araya getireceğiz. Ekol Sanat Galerisi'nde sık sık sanat günleri düzenleyeceğiz. Sanatçılar burada öğrencilerle, akademisyenlerle, sanatseverlerle ve halkla buluşacak. Ekol Sanat Galerisi İzmir'de önemli bir sanat merkezi haline gelecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciler, Ekol Sanat'ta bulustu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN