Özgür KAYNAR: Küçüğüm, sen başarırsın...

Giriş Tarihi: 7.12.2013
Kim bilirdi böyle olacağını? Daha hayatın başında, çocukluk çağında...
Her şey ne güzel başlamıştı oysa. Aguları; baba, anne izlemiş. Söylediği ilk sözcüklerle ne de mutlu etmişti. Ya emeklemeyi bırakıp aniden ayağa kalkıverdiği gün... O, ilk adımlarını atarken, ailesi havaya uçmuştu. Uykusuz geçen geceler o an unutuluvermiş, gözler sevinçle dolmuştu. Küçücük ayaklarının üzerinde durabilmek, minicik elleriyle hayata tutunabilmek için çok uğraşmıştı. Ne azimdi?..
Her şeyi çılgınlar gibi öğrenmeye açtı.
Öğrendikçe doymuyor, yorulmak ve usanmak bilmeden soruyordu.
Yetişkin olabilme yolunda her şey onun dışında, programlandığı gibi gidiyordu.
Ancak olmaması gereken birşey vardı, kanser!.. Adını bile duymak istemediğimiz hastalık, savunmasız bedenine acımasızca yapışmıştı. Mucizeden farksız doğumuyla mutluluk getirdiği dünyada, ödülü yaşam olan büyük bir sınav bekliyordu şimdi onu. Dimdik durabilmek için çok çalıştığı hayat belki de daha fazlasını yapmasını istiyordu. Azmedip bunu da aşmalı, bir mucizeyi daha başarmalıydı.

YENİ ARKADAŞLAR BULDU
İlk iş oyuncaklarını taşıdı hastaneye, orada yeni arkadaşlar bulmanın keyfi yansıdı gözlerine. Daha önce korktuğu beyaz önlüklü doktorlarla hemşirelere çoktan alıştı. Günler geçmiş, "Neden buradayız" diye sormaz olmuştu. Saçlarının niçin döküldüğünün de artık peşinde değildi. Saçsız olsa bile çocukluğunun sevimliliği hala yüzünde besbelliydi.
Ondan gizlense, "Sen küçüksün aklın ermez bunlara" denilse de farkındaydı içine düştüğü durumun ciddiyetin.
Bazen dalıp gitmesinin nedeni buydu. Ama çabucak unutuveriyor, çocukluğunun renkli dünyasına dönüyordu.
Hastanede olunsa bile çocukluk güzeldi, hayat zaman zaman çok acımasız olsa dahi yaşamaya değerdi. Küçük dediklerine bakmayın, ben inanıyorum size. O küçük adımlarla belki de en büyük yolu alacaksınız şu dünyada.
Hadi küçüğüm, hadi!
Kanseri yenip ayağa kalkacaksın, inan...
NOT 1: Bu yazı İzmir'de 2.5 yıldır lösemiyle savaşan, 17 Aralık'ta ilik nakli olmaya hazırlanan Melis ve kanser hastası tüm çocuklarımıza ithaftır...
NOT 2: Kanser tedavisinde en etkili ilaç moral. Yaşayabilmek için büyük bir savaş veren çocuklarımıza ve ailelerine destek olan çeşitli hayır kurumları var. Ne olur yardımlarınızı ve dualarınızı esirgemeyin...


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özgür KAYNAR: Küçüğüm, sen başarırsın...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN