Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir broşür aldı pist sahibi oldu

Giriş Tarihi: 10.12.2013

MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, "8 yıl önce fuarda elime bir broşür verdiler, kendimi bu işin içinde buldum" dedi

Egeli Sabah ekibinin her hafta birbirinden farklı isimlerle sohbet ederek gerçekleştirdiği geleneksel Sabah Kahvesi'nin bu haftaki konuğu Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİ- AD) İzmir Şube Başkanı, Türkiye ralli şampiyonu ve İzmir Ülkü Yarış Pisti Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ülkü, yarış pistini satın alma hikayesini anlattı. Başkan Ülkü, "Bundan 8 yıl önce İzmir Fuarı'nda dolaşırken elime ileri sürüş eğitimi hakkında bir broşür verdiler. Broşürü inceledim. Yetkili kişiyi arayıp katılmak istediğimi söyledim. İzmir Yarış Pisti'nde katıldığım eğitim sonrası otomobil sporlarına ilgi duymaya başladım. Derken kendimi bu işin içinde buldum" dedi. Ümit Ülkü sorularımızı yanıtladı.
Ufukta siyaset var mı?
Bugüne kadar hiç düşünmedim. Hesabını da yapmadım. Yakıştıranlar oluyor ama ben hiç kendimde öyle bir ihtiyaç ya da istek görmedim. Abdurrahman Çabuk Başkan 'Siyasete gireceğim' diyordu. Geçmişinde Refah Partisi'nde yöneticilik yapmış. Mimar olduğu için vakti de çok. Büyük konuşmamak lazım ama ben şu an için düşünmüyorum.
Yarış pisti para kazandıran bir sektör değil. Sizin yarış pisti ilginiz nereden geliyor?
2005 yılında İzmir Fuarı'nda dolaşıyordum. Dolaşırken elime bir broşür verdiler. O dönemde de tekstil işiyle uğraşıyordum. A5 ölçüsünde ileri sürüş eğitimiyle ilgili broşür ilgimi çekti. Broşürü aldıktan sonra aradığım Ora Hanım 'İzmir'de bir pist var. Buradaki hocamız ileri sürüş eğitimi veriyor. Pazar günü gittim. 16 kişiyiz. Sabah gittik kayıtlar yapıldı. Teorik bir anlatım oldu. Hava kararırken yarışmalar oldu. İlk birincilik kupamı o gün aldım. Daha sonra Bursa'da "Palio Kit Car" adı verilen yarış otomobili bulduk .
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir broşür aldı pist sahibi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN