Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gediz Üniversitesi'nde beyin fırtınası esecek

Gediz Üniversitesi, devlet adamlarının yetişmesinde büyük payı bulunduğu için 'liderlerin oyunu' olarak bilinen münazarayı liselilerle bir kez daha buluşturuyor

Giriş Tarihi: 10.12.2013
Gediz Üniversitesi, düşünen, düşündüğünü ifade edebilen, görüşlerini savunabilen, toplum önünde konuşabilen, kendine güvenen gençler yetiştirmek için bir kez daha kolları sıvadı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ilki geçen yıl yapılan Gediz Üniversitesi İzmir Liselerarası Münazara Şampiyonası, 27-30 Aralık günleri arasında yapılacak. Yarışmaya tam 120 lise katılacak. İnsanlığa yön veren devlet adamlarının yetişmesinde büyük payı bulunduğu için 'liderlerin oyunu' olarak bilinen münazara karşılaşmalarında, ekipler 4 gün boyunca mücadele edecek.

İKİNCİSİ YAPILIYOR
İlkinde olduğu gibi eğitim, şiddet, göç, adalet, sağlık ve siyaset üzerine kafa yorulacak. Hükümet kanadında yer alanlardan açıklanan güncel bir konuyu savunması, muhalefettekilerin de o fikri çürütmesi istenecek. Jüride ise farklı üniversitelerden derece sahibi öğrenciler görev alacak. Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik, 120 lisenin karşılaşacağı yarışmanın ve öğrencilerin gösterdiği ilginin önemine dikkat çekti, "Ülkemizin daha iyi yerlere ulaşabilmesi için gelecek nesilleri her alanda iyi yetiştirmeliyiz. İşte bu açıdan yarışma büyük önem taşıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gediz Üniversitesi'nde beyin fırtınası esecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN