Sular durulmuyor

Giriş Tarihi: 13.12.2013

Altay'daki tüzük değişikliği, ortalığı karıştırdı. Görevden alınan eski Divan Başkanı Kemal Zorlu'nun ardından kuruldan çıkarılan Ahmet Taşpınar da tepki gösterdi

Geçtiğmiiz günlerde Altay'da yapılan Tüzük Genel Kurulu'ndaki değişiklikler, camiayı karşı karşıya getirdi. Görevden alınan ve yerini Erdoğan Tözge'ye bırakan eski Divan Kurulu Başkanı Kemal Zorlu'nun, kongrenin geçersiz olduğunu ve mahkemeye gideceklerini açıklamasının ardından, bu kez de Divan Kurulu'ndan çıkartılan eski başkanlardan Ahmet Taşpınar isyan etti. Yeni tüzüğün farklı amaçlara hizmet ettiğini ileri süren Taşpınar, eski başkanlardan yargılanan M.Tunç Tandoğan ile dosyası savcılıkta incelenen Ömer Hızlıok'un üyeliklerinin askıya alınmasının önlendiğini vurguladı. Yeni tüzüğün yasal olmadığını savunan Taşpınar, "Türkiye'de çoğu kulüpte, yargılanan veya disiplin kuruluna sevkedilen üyenin, kulüp üyeliği askıya alınır. kaldırılan 56. ve 53. maddenin (c) bendiyle bu olay engellenmiştir. 100. yılda amaç, iki kişiyi aklamak mıdır, yoksa camiayı birleştirmek midir? Hukuk ve mali kurulu kaldırarak, kendilerine güvensizliklerini ortaya koydular. Hala yeni tüzük açıklanması da düşündürücü" dedi.

HAFTAYA MAHKEMEYE TAŞINACAK
"Hızlıok'un karşısında Niyazi Konuşmaz'a destek verirken Tandoğan'ın affedilmesi halinde tavrımızın değişeceğini söylemiştik" diyen Taşpınar, "Artık bu yönetim anlayışına da karşıyız. Divan üyeliğinde de gözümüz yok, ama 25 yıldır olduğu gibi Altay'ın neferi olacağız. Kulüpte ekonomik sıkıntı varken yıllık 360 liralık aidatın 150'ye indirmek, aidat borçlarını ödemeyenlerin oy kullanmasını sağlamak neyin yatırımıdır? Şişirilmiş genel kurul üyelerini değil, gerçek Altaylıları göreve davet ediyoruz" yorumunu yaptı. Kemal Zorlu'nun salı günü açıklama yapacağı ve tüzük değişikliğinin gelecek hafta yargıya taşınacağı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sular durulmuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN