Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ÖZGÜR KAYNAR: İzmir için seçim zamanı

Giriş Tarihi: 14.12.2013
Başbakan Erdoğan sahaya çıktı, İzmir için seçim startı verildi. 30 Mart Pazar gününe kadar sürecek yarışa ilk giren de böylece AK Parti oldu. Erken kalkan yol alırmış. Sayın Başbakan, İzmir'de işi sıkı tuttuğunu her fırsatta sergiliyor. CHP ve MHP'den önce seçim sahasına inmesi de bunun işareti.

HİZMET KAZANSIN
Bundan sonra olacaklar malum... AK Parti, rakiplerinden önce tüm aday listelerini şekillendirecek. Uzun süredir hazırlığını yaptığını bildiğimiz yerel seçim programını uygulamaya koyacak. "İzmir'de bu kez siyaset değil, hizmet kazansın, İzmirli kazansın" mesajı 3.5 ay boyunca zihinlere adeta kazınacak. "Türkiye'nin 3'üncü büyük kenti hak ettiği yere artık gelsin, bu gidiş bir son bulsun" denilecek. Başbakan Erdoğan'ın hamlesinin ardından CHP ve MHP de biraz ağırdan aldıkları seçim sürecini mecburen hızlandıracak. En zor durumda olan şüphesiz ki CHP. Büyükşehir'de ve ilçe belediyelerde mevcut başkanlarla mı, yoksa yeni isimlerle mi yola çıkılacağı yakar top gibi; elden ele dolaşıyor, sürekli ötelenip duruyor.

HAYIRLISI OLSUN
Adayların yılbaşından önce kesinlik kazanmayacağı konuşuluyordu ama AK Parti'nin düğmeye basması CHP'yi elini çabuk tutmaya zorlayacak. 10 gün içinde isimlerin netleşebileceği duyumları alıyoruz. Şu dönemde bir seçmen olarak bize düşen ise, "Haydi hayırlısı" demek. Bu seçim, İzmir'e yeni yatırımların, güzel günlerin, sorunsuz ve aydınlık geleceğin müjdecisi o

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
ÖZGÜR KAYNAR: İzmir için seçim zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN