Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayvanseverlerden Kocaoğlu'na sert tepki

İzmir'de bir grup vatandaş, "Köpeklerle yaşamak zorunda değiliz" diyen Başkan Kocaoğlu'nu protesto etti. CHP lideri Kılıçdaroğlu'na da şikayet mektubu yazdı

Giriş Tarihi: 16.12.2013
İzmirli hayvanseverler, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu protesto etti. Büyükşehir Belediyesi'nin önünde toplanan 14 farklı hayvan derneği ve 5 platform üyesi yaklaşık 100 kişi, sokak hayvanları için bir araya geldi. Geçtiğimiz hafta, "Meydanlarda köpek sürüleriyle yaşamak zorunda değiliz" diyen Büyükşehir Başkanı'na, "Aziz Kocaoğlu'na bizden oy yok" dedi. Büyükşehir Belediye'si önünde toplanan kalabalık, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na mektup yazdı. Her canlının yaşam hakkının kutsal olduğunu söyleyen hayvanseverler mektuplarında, Kocaoğlu'nu Kılıçdaroğlu'na şikayet etti. Ardındandan basın açıklaması yapan grup sözcüsü Sibel Altun, "Kocaoğlu, 'Meydanlar'da köpek sürüleriyle yaşamak zorunda değiliz' diyerek sokak hayvanları için yasaya aykırı ve insanlığa vicdana sığmayan bir açıklama yaptı. Bu köpekler toplanmalı demekle, hayvan haklarını ihlal ettiği yetmezmiş gibi, hayvan hakları savunucularını da yok saydı. Hem insan hem de hayvan haklarını ihlal eden bu zihniyete artık dur demek için toplandık. Herkesten hayvan sevmesini bekleyemeyiz ama onların da yaşam hakkı olduğunu ve en az bizim kadar bu dünyanın sahibi olduklarını bilmemiz gerekir. Bu düşüncelere sahip ve hayvan haklarına saygı göstermeyen siyasetçilere artık oy vermeyeceğiz. Bizden Kocaoğlu'na oy yok" dedi.

VETERİNERLER NEREDE?

Açıklamanın ardından Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) basın sözcüsü Şule Baylan da, "Kocaoğlu sokak hayvanlarını zapturapt altına almak istiyor. Kendisine soruyorum. Acaba sokak köpeklerine askeri eğitim mi verecek? İlçe belediyeleri başı boş hayvanları toplayıp Büyükşehir Belediyesi'ne getirdi. İlçe belediyesi veterinerleri ne iş yapıyor?" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayvanseverlerden Kocaoğlu'na sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN