Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizli'ye ikinci beyaz

Vali Abdülkadir Demir ile birlikte Bozdağ Kayak Merkezi'ni inceleyen Başkan Osman Zolan, "Burası en kısa zamanda ülkemiz turizmine hizmet etmeye başlayacak" dedi

Giriş Tarihi: 19.12.2013
Denizli'nin Pamukkale'den sonra ikinci "Beyaz Cenneti" olması beklenen Nikfer'deki Bozdağ Kayak Merkezi'ndeki çalışmalar bitmek üzere. Vali Abdülkadir Demir ile birlikte Bozdağ'a giderek çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Osman Zolan, "Bozdağ'ın turizme kazandırılması konusunda Denizli tüm kurumlarıyla işbirliği ve güç birliği yaptı. Burası en kısa sürede ülkemiz turizmine hizmet etmeye başlayacak. Bundan da kazançlı çıkan ülkemiz ve Denizli Ekonomisi olacak. Bunu Denizli olarak biz birlikte başardık" dedi. Bozdağ'ın Denizli'nin yükselen yeni değeri olduğunu belirten Başkan Zolan, "Yüzyıllarca burada bulunan bu değerimizi başta hep birlikte ülkemize kazandırmak için çaba harcıyoruz. Sayın Vali yaklaşık iki yıldır buranın turizme kazandırılması konusunda olağanüstü gayret sarf etti. Milletvekillerimiz Ankara'dan kaynak aktarılması konusunda uğraş içerisinde oldular. Bizler de Denizli Belediyesi olarak bu işin yürütülmesi, eksik kalan kısımlarının tamamlama noktasında gayret sarf ettik. Sonuçta Denizli elbirliği ile değerine sahip çıktı. Denizli'deki insanlarımız buraya gelip kayak yapabilecekler. Zolan, "Tesislerle ilgili ihalelerimiz de yapıldı. Önünde herhangi bir engel gözükmüyor. Bozdağ bugün zaten güzel bir değer. Fakat birkaç yıl sonra Ege'de bir hayat merkezi dendiği zaman akla gelecek ilk yer olacak" diye konuştu.

TELESKİ OCAK'TA HAZIR

Vali Abdülkadir Demir ise, kayak merkezinin yapımında sona gelindiğini belirterek, Nikfer Kayak Merkezi'ne şu ana kadar 8 parkur yapıldığını, saatte 2500 kişi taşıyacak kapasiteye sahip olacak olan teleskilerin yapımının sürdüğünü ve 720, 1608 ve 1365 metre uzunluğa sahip üç teleskinin Ocak ayında hizmete gireceğini söyledi. Demir, "Günübirlik alan ve parkların tesviyesi tamamlandı. Enerji hattının trafo yapımı bitti. Pist ve servis yollarının ihalesi önümüzdeki günlerde yapılacak. Paletli kar araçları 1 aya kadar gelecek. 50 takım kayak malzemesi alınacak"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli'ye ikinci beyaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN